Bulut Dönüşümünde Gelecek Stratejileri

Şirketler, GreenLake portföyü ile kendi veri merkezinde bulutun olanaklarından faydalanıyor!

HPE Türkiye SMB Satış Müdürü Yasemin Doğrul, stratejisi uçtan buluta tüm portföyü hizmet olarak sunmak olan HPE’nin bu ihtiyaçlara, gereksinimlere ve değişen güçlere uyum sağlamak için nasıl bu kadar iyi konumlandırıldığını anlatıyor. Konu, mimarileri modernleştirmek olduğunda CIO’ların nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair tavsiyeler veren Doğrul, şirketlerin tüketim bazlı modelleri düşünmeleri için ‘şimdi’nin neden bu kadar önemli bir zaman olduğuna da açıklık getiriyor.


Uçtan uca bulut deneyimi şirketlerin ayağına geliyor!

GreenLake portföyü ile sadece kullanılan kapasiteye ödeme yapıldığını söyleyen HPE Türkiye GreenLake Satış Yöneticisi Koray Öztürk, bu sayede atıl kapasitenin ortadan kalktığını belirtiyor. İşletmeler böylelikle yatırım bütçesini harcamak yerine korumuş oluyor. Koray Öztürk, ‘kullandıkça öde’ modeli de sunan GreenLake portföyü ile kurumların GreenLake Central platformuna da erişebildiklerini ekleyerek, “Şirketler böylelikle iki bulut ortamını da yönetip kapasite, maliyet, risk ve uyumluluk kriterlerini de kontrol edebiliyor.” diyor.


GreenLake ile süreçler ve müşterilerle olan diyaloglar dönüşüyor!

Şirketler genel bulut deneyimini artık benimsemiş durumda. Ancak maliyet, verilerin kontrol edilebilirliği, regülasyonlar gibi nedenlerle her verinin genel buluta taşınamayacağı da bir gerçek. Şirketler de bunun farkında ve birçoğu artık daha hibrit sistemleri benimsiyor. Hewlett Packard Enterprise (HPE) İş Ortakları Hizmetlerinden Sorumlu Satış Uzmanı Ezgi Gözlüoğlu Bayar, bu noktada HPE’nin hizmet modeli GreenLake’in avantajlarına dikkat çekiyor.


Dijital dönüşüm modern işletmelere ne gibi zorluklar ve fırsatlar sunuyor?

HPE Türkiye Pointnext Servisleri Çözüm Mimarı Murat Gültekin, verilerin kontrolü tamamen kurumun kendisinde olduğu için GreenLake tüketim modelinin pek çok müşterileri tarafından beğenildiğini söylüyor. GreenLake tüketim modelinin sağladığı en büyük faydanın çeviklik olduğunu belirten Murat Gültekin, işletmelerin bu sayede işlerini gerektiği şekilde, gerektiği zamanda büyütebileceklerini ve ölçeklendirebileceklerini anlatıyor.


Daha yenilikçi bir Fintech için neler yapmalı?

Bankacılık ve finans sektöründe ana trend hızlı değişim. Özellikle son dönemde; yeni teknoloji, regülasyon ve global gelişmelerin her zamankinden daha önemli olduğu bir sürece girdik. Üstelik bunlar söz konusu değişim ve dönüşüm için anahtar faktör konumunda. Fintech özelinde ise çoktan taşlar yerinden oynamış durumunda. Fintech’ler kendi çevikliklerini nasıl aktarabileceklerine, nasıl daha hızlı inovasyon yapabileceklerine ve katma değer sağlayarak nasıl müşterilerine en iyi hizmeti verebileceklerine odaklanmış durumda. Bu noktada GreenLake’in birtakım temel faydalarına dikkat çeken  HPE Türkiye İş Ortakları Yöneticisi Çeşminaz Demir, özellikle müşterilerine kendi veri merkezlerinde sağlayabildikleri bulut deneyimine işaret ediyor.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish