Connect

Acun Medya’nın 12 ülkedeki hızlı büyümesinde Oracle ERP nasıl fayda sağladı?

Acun Medya CEO'su Ebru Atasav Tahrancı, dijitalleşmeyle beraber hızlı büyümenin ve işleri kolay yönetmenin sırrını anlattı...

Survivor, O Ses Türkiye, Yemekteyiz gibi yapımlarıyla tanınan Acun Medya, onlarca ülkede faaliyet gösteriyor. Tüm bu işlerin arkasında ise bir sır var: Dijitalleşmeyle beraber hızlı büyümek ve işleri çok kolay yönetmek. Acun Medya CEO’su Ebru Atasav Tahrancı, bu işin sırrını anlattı…

Survivor, O Ses Türkiye, Yemekteyiz gibi yapımlarıyla öne çıkan ve 2017 yılında ilk yurt dışı programını Yunanistan’da yapmaya başlayan Acun Medya, 11 farklı ülkede faaliyet gösteriyor. Dominik’te büyük bir açık hava stüdyosu bulunan şirket, 2017’de bu büyüme başladığında eski iş yapış sisteminden daha kurumsal bir iş yapış sistemine geçmeye karar vererek 2019’da ERP sistemine geçti. Bu dönüşüm sürecinin detaylarını ise Acun Medya CEO’su Ebru Atasav Tahrancı anlattı:

“ERP sistemi muhasebe, finans ve satıştan çok öte bir sistem. Acun Medya olarak, faaliyet gösterdiğimiz 12 ülkede bütün projelerimizi standart bir proje yönetim metodolojisine uyarak yürütüyoruz. Bu sayede, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki tüm prodüksiyonda müthiş bir kontrol gücümüz var. Acun Medya Holding ve Grup şirketlerinin yer aldığı tüm ülkelerde bu süreçleri Oracle ERP ile takip ediyoruz. 12 ülkede hangi projelerde hangi aşamada olduğumuzu, ne kadarını tamamladığımızı, ne kadar kaynak kullandığımızı ve kazandığımızı kısacası her şeyi görebiliyoruz.”

ERP’ye geçişte seçim yaparken önceliklerinin bulut tabanlı bir sistem olduğunu söyleyen Tahrancı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde hizmeti alacağımız kurumun bulunması bizim için önemliydi. Özellikle bulutta olması en büyük önceliğimizdi çünkü donanım tarafında enerji harcamak istemiyorduk. Diğer taraftan, biz çabuk büyüyen ve büyümeyi seven bir şirketiz çünkü üretmeyi seviyoruz. Burada da arkamızdaki organizasyonun bu büyümeye, heyecana, yaratıcılığa ve hıza ayak uydurması aynı zamanda sorunsuz işleyen bir sisteme sahip olması gerekiyordu. Bu nedenle Oracle ERP’yi seçtik ve Oracle ile dünyanın herhangi bir yerinde bir prodüksiyonu hayata geçirmeye her an hazırız. Bu da büyümemizi çok hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish