Connect

Athena Bilişim, Oracle HCM ile İK yönetiminde modern ihtiyaçlara dönüşüm stratejisi sunuyor

Athena Bilişim Kurucu Ortağı Barış Ergün, doğru bir insan kaynakları uygulamasından nelerin bulunması gerektiğini anlattı.

İK uygulamaları doğru insan kaynağına erişmek, çalışanların şirket içerisinde İK kriterlerini doğru bir şekilde üretmesini sağlamak ve şirket içerisinde iş gücünü tutabilmek için çok önemli bir araç haline geldi. Athena Bilişim Kurucu Ortağı Barış Ergün, insan kaynaklarını doğru bir şekilde yönetmek için kullandıkları araçları, bu araçların sahip olması gereken yetenekleri ve doğru bir insan kaynakları uygulamasında nelerin bulunması gerektiğini anlattı…

İnsan kaynakları yöneticilerinin yaşadığı en büyük sıkıntıları anlatarak sözlerine başlayan Athena Bilişim Kurucu Ortağı Barış Ergün, iş ortamında kuşak değişimine değinerek şunları söyledi:

“İş dünyasındaki yeni kuşaklar ile değişimin derinden hissedileceği bir döneme giriyoruz. Bu ekol değişiminde günümüzün gençleri ve arkasından gelecek olan kuşaklar daha misyoner ve fütürist kabiliyetlerini fazlasıyla sergileyecekleri bir iş hayatı üretecekler. Aynı zamanda geleceğin yöneticileri olacaklar. Burada, insan kaynakları yöneticilerinin üzerine düşünmesi gereken en önemli nokta; bu kültürel değişimin cereyan ettiği farklı çalışan profillerini üretecekleri bir ortam sunmak, bu profillerin sentezlenmesini belirlemek ve verimli bir çalışma ekosistemi tasarlamak. Bu konuda teknoloji büyük bir yardımcı. İK uygulamalarının da temelde yetenek merkezli olması aynı zamanda sosyal, kurum içerisinde bireylerin ve ekiplerin etkileşim içerisinde çalışmasını desteklemesi ve çalışanların birbirine bağlı bir organizma olarak hareket etmesini sağlaması gerekiyor.”

Athena Bilişim olarak, çözümlerini daha çok orta ve büyük ölçekli işletmelere sunduklarını söyleyen Ergün, burada öne çıkan kriterleri ve Oracle HCM ile bu kriterleri nasıl karşıladıklarını şöyle paylaştı:

“Firmaların insan kaynaklarının uçtan uca stratejik bir iş fonksiyonu olarak benimsemesi aynı zamanda, insan kaynakları süreçlerini kademeli ve planlamalı bir şekilde ticarileştirmeye çalışması gerekiyor. Çünkü günümüzde insan kaynakları, şirketlerin artık sürekli geliştirmesi, yönetmesi ve optimize etmesi gereken bir sermaye haline geldi. Özlük işlerinden yan haklar, kariyer planlaması, yetenek profili, performans, zaman ve iş gücü yönetimine kadar insan kaynakları uygulamaları pek çok süreci kapsıyor. Tüm bunları da firmalara entegre etme noktasında Oracle HCM’den yararlanıyoruz. Oracle HCM ile bu inovasyon noktalarının müşteri için dönüştürülmesini ve kurum içerisindeki insan kaynakları süreçlerinin dijitalleştirilmesini hedefliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish