EtkinlikMANŞET

Tüketiciye en hızlı ve kaliteli şekilde ulaşmak için şirketlerin gündeminde test hizmetleri var

Türkiye’nin en yetkin sistem entegratörü Netaş şirketlerin teknolojiden sorumlu üst düzey yöneticileri ile biraraya gelerek, dijital ortamda rekabette kritik önem taşıyan test süreçlerini masaya yatırdı ve bulut teknolojisi ile yeniden şekillenen test hizmetlerinin geleceğini anlattı.

Ar-Ge’sinde kendi test ürünlerini geliştirme kabiliyeti, yetkin insan kaynağı ve geniş yerli–yabancı iş ortaklı ağı ile Türkiye’nin en kapsamlı yazılım test hizmetlerini sunan Netaş, CIO Kahvaltıları kapsamında şirketlerin teknoloji yöneticileri ile bir araya geldi. Yazılım uygulamalarının hızlı ve kaliteli şekilde canlıya alınmasında test süreçlerinin kritik öneminin konuşulduğu toplantıda Netaş, kendi Ar-Ge’sinde geliştirdiği test ürün ailesi Visium ve yeni üyesi Visium Crowd’ı anlattı.

Selda Parın

Netaş Kurumsal Pazarlar Genel Müdürü Selda Parın, “Netaş, güçlü Ar-Ge, üretim kabiliyeti, dünya çapında geniş iş ortaklık ağı, uluslararası çapta servis ağı, teknoloji eğitim merkezi olmak üzere beş yetkinliği sistem entegratörü çatısı altında toplayan Türkiye’nin tek teknoloji markası. Kamudan, perakendeye, finanstan sağlığa, enerjiden pazarlamaya kadar Türkiye’de ve küresel pazarlarda şirketlerin dijital dönüşümünde iş ortağıyız. Tüm bu yetkinliklerimizle test hizmetleri alanında kendi sektörlerinin önde gelen şirketlerine uzun soluklu işbirliklerimizle destek sağlıyoruz” diye konuştu.

Hasan Kaya

Netaş Test Hizmetleri Direktörü Hasan Kaya ise “Yazılım; kamu, sanayi, pazarlama, finans, eğitim, ulaşım, sağlık ve daha pek çok alanda hayatın içinde. Yazılımda bir hatanın müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkmasının maliyeti ise çok yüksek. Hatta finansal anlamda hayati etkisi de söz konusu. Bunun dünyada ve ülkemizde birçok örneği yaşandı” diyerek test süreçlerin kritik önemine dikkat çekti.

Kaya, bu nedenle şirketlerin BT yatırım maliyetlerinin üçte birinin testten kaynaklandığını belirterek, “Daha hızlı, kaliteli ve inovatif yazılımlar üretebilmenin ana merkezinde test yer alıyor. Biz de yazılım test ürünleri geliştirme kabiliyetimiz, 400 kişilik yetkin test ekibimiz ve yerli-yabancı iş ortaklarımızla; şirketlerin gerek test alanındaki yatırım yüklerini azaltma konusunda gerekse ürünlerini en hızlı ve kaliteli şekilde pazara sunmaları aşamasında destek sağlıyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en geniş kapsamlı test hizmetlerini Netaş sunuyor” dedi.

En büyük 5 bankanın 4’ünün test süreçleri Netaş’a emanet

“Finans sektöründe Türkiye’nin en büyük 5 bankasının 4’üyle, telekomda da iki büyük operatör ile çalışıyoruz. Perakende ve sigorta sektöründe de birçok farklı kuruma da test hizmeti ve çözümleri sağlıyoruz” diyen Kaya, “Mobil uygulamaların yanı sıra web uygulamalar backend sistemlerde de testler yapıyoruz. Çevik Dönüşümün ruhuna uygun olarak, kurumun lokasyonunda geliştirme ekipleri ile beraber test danışmanlık hizmetinin yanı sıra otomasyon ekibimizle, mobil, web uygulamalarının test senaryolarını oluşturarak, otomasyonunu yapıyoruz ve daha hızlı şekilde uygulamaları son kullanıcıları ile buluşmasını sağlıyoruz. Netas mühendisleri ile geliştirdiğimiz Visium Test Ürün ve Çözümleri ile otomasyonun yanı sıra mobil cihaz yönetim yazılımı, performans test ürünü, kitle test çözümü ile müşterilerimizin test süreçlerine katkı sağlıyoruz” dedi.

Visium Crowd ile dünyanın her yerinde kitle testi sunuyor

Netaş toplantıda ayrıca Kitle Test İşbirliği Platformu’nu Visium Crowd olarak ürünleştirerek şirketlere sunmaya başladığını da duyurdu. Hasan Kaya, “Applause işbirliğiyle Türkiye dahil dünyanın her yerinde şirketlere kitle test hizmeti zaten sunuyorduk. Şimdi kitle testi ile ilgili tüm çalışmalarımızı Visium Crowd çatısı altında topladık ve Türkiye’de kendi kitlemizi oluşturmaya başladık” diye konuştu.

ArGe’sinde geliştirdiği özgün test yazılımlarını Visium markası altında topladı

Visium Crowd: Türkiye ve dünyanın her yerinde internet ve mobil uygulamaları için kitle testi imkanı sunuyor.

Visium Load: Uygulamaların yoğun trafik altında performansını test ediyor.

Visium Go: Test Otomasyon aracı.                                                        

Visium Farm: Mobil cihaz parkurundaki farklı modellerdeki 300 kadar cep telefonu ve tabletler üzerinde uygulamalar test edilebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish