GÖRÜŞ

Windows 9 için olmazsa olmaz 10 özellik

Benim PC’min bir ses kontrol butonu olması gerektiğini biliyorum. Ama yok. Faremi ekranın sağ üst köşesine getirmek (veya Windows-C’yi hatırlamak) ve Windows’un Charms çubuğunu getirmesini beklemek zorundayım. Ardından Settings ikonu üzerine tıklamak, faremi ses kontrolüne getirmek, ses ikonu üzerine tıklamak, tam olarak doğru konuma getirmek ve ses çubuğunu ayarlamak zorundayım. Formula 1 yarışının başlangıcını, araçlar tam gaz verirken gösteren bir Web sayfasında bunu yapmak güç.

Standart klavyeler için önceden tanımlanmış ses tuşları istemek hiç şüphesiz çok fazla ama en azından bir mute butonu çok kullanışlı olabilir. “Ses kes” için Windows-S?

Olmazsa olmaz Windows 9 özelliği No. 8: Kontrol edebilen Denetim Masası
Denetim masasına giderek neden yeni bir Windows kullanıcısı ekleyemediğimi lütfen biri bana söyleyebilir mi? Neden yeni bir isim eklemek için Metro Control, Change PC Settings programına gitmek ve Users bölümünü bulmak zorundayım?

Bir dakika, bu sadece yarısı. Windows 8 PC’me yeni bir yönetici hesabı eklemek istiyorsam, Metro içinde sıradan bir hesap eklemeli, ardından masaüstüne geri dönerek Denetim Masası’nı açmalı, Kullanıcılar bölümüne girip hesabı yönetici hesabına değiştirmeliyim. Bu gayet saçma.

Windows 9 her şeyi kontrol eden bir Denetim Masası’nı hak ediyor. Eğer Microsoft Denetim Masası’nın kullanıcı dostu altkümelerini ayırmak ve bunları Metro arayüzüne sabitlemek istiyorsa, bu harika. Ama bunu yapmak için Denetim Masası’nı hadım etmeyin.

Olmazsa olmaz Windows 9 özelliği No. 7: Bırakın şeffaflığı kendim seçeyim
Microsoft, Aero ve Glass’dan vazgeçti çünkü bunlar ekran kartına fazlaca yüklendiler ve göz alıcı efektlerini sergilemek için fazlaca pil tükettiler. Garibim ARM çipleri (en gelişmiş video çip üreticilerinden geliyor) bu yükü kaldıramazdı. Bu yüzden bize Microsoft’un “zeminleri düzleştirerek, yansımaları kaldırarak ve rahatsız edici geçişleri eskiye döndürerek Aero Glass’ın ötesine geçtiği söylendi. Aero Glass arayüzüne “eskimiş ve kalitesiz” dendi.
Peh.
Ben Aero’yu, Glass’ı seviyorum. Eğer siz sevmiyorsanız, sorun değil. 960 çekirdekli, 80 kaplama birimine sahip ve 192 bit veriyolu üzerinde 2 GB GDDR5 belleğin yer aldığı bir GTX 660’a ikiyüz dolar verdim. Bu kart Aero’yu yağı eriten sıcak bir zemin gibi işler.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish