Google Bard’dan gençler için dev güvenlik hamlesi: İşte detaylar!

Bard, genç kullanıcılar için uygunsuz alanları tanıyacak şekilde eğitildi.

Google, genç kullanıcılar için güvenlik önlemleriyle Bard’a erişimi açtı. Bard, genç kullanıcılar için uygunsuz alanları tanıyacak şekilde “eğitildi” ve güvenli olmayan içeriği, örneğin yasa dışı veya yaş sınırı olan maddeleri, engellemeye yardımcı olacak güvenlik özellikleri ve önlemlerle donatıldı.

Gençlerin, LLM’lerde (Büyük Dil Modelleri) yanılsamalardan haberdar olmayabileceğini tanıyan Google, ilk kez gerçek temelli bir soru sorduklarında otomatik olarak çift kontrol yanıt özelliğini çalıştıracak. Bu özellik, Bard’ın yanıtlarını destekleyen web içeriğini değerlendirmeye yardımcı oluyor. Çocuk güvenliği ve gelişim uzmanlarından alınan tavsiyeler, daha genç kişilere Bard’ı sunmadan önce içerik politikalarını ve güvenliği önceliklendirme deneyimini şekillendirmek için kullanıldı​​.

Google Bard
Google Bard

Google, Bard’ı gençlere sunmadan önce içerik politikalarının ve güvenliğe öncelik veren bir deneyimin şekillendirilmesine yardımcı olmak için çocuk güvenliği ve gelişimi uzmanlarının tavsiyelerinden yararlanıldığını şu sözlerle açıklıyor: “Aile Çevrimiçi Güvenlik Enstitüsü (FOSI) gibi kuruluşlar bize nasıl devam edeceğimiz konusunda tavsiyelerde bulundu. gençlerin ve ailelerin ihtiyaçları göz önünde bulunduruluyor”.

Family Online Safety Institute Kurucusu ve CEO’su Stephen Balkam; “FOSI’nin araştırması, çoğu gencin ve ebeveynin GenAI becerilerinin geleceklerinin önemli bir parçası olmasını beklediğini ortaya çıkardı” diyor. Konuşmasının devamında ise, “Google’ın Bard’ın gençlere erişimini genişletmeye yönelik düşünceli yaklaşımı, önemli bir gelişmeyi temsil ediyor. Gençlere bu teknolojiyi uygun güvenlik önlemleriyle keşfetme fırsatını sunma yolunda bir adım atıyoruz”. cümlelerine yer veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu