Haberler

HP'den Star Wars özel bilgisayar serisi

HP, Star Wars Güç Uyanıyor filminin vizyona gireceği günü merakla bekleyen Star Wars hayranlarına özel Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarı modelini tanıttı.
HP EMEA Kişisel Sistemler ve Baskı Grubu Tüketici Ürünleri Direktörü Louis Perrin, konuyla ilgili olarak, “Disney ve Lucasfilm ile türünün tek örneği bir dizüstü bilgisayar tasarlamaya yönelik iş birliği yapan tek PC tedarikçisi olarak Star Wars hayranlarına büyüleyici bir deneyim sunuyoruz. Bu ilişkinin bir parçası olarak Lucasfilm’in medya arşivlerine göz atma imkânımız oldu. Böylelikle özel ekran koruyucuları, masaüstü arka plan görselleri ve ses profilleri oluşturduk. Tamamı, müşterilerimiz tarafından kendilerine göre ayarlanabiliyor” dedi.
Karanlık Tarafa güç vermek için tasarlandı
İlhamını Galaktik İmparatorluk’tan alan Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar, savaştan izler taşıyan tasarımı, benzersiz Star Wars Aurebesh fontu ile yazılmış “Galactic Empire” yazısı ve klavyedeki ikonik Stormtrooper’ları ile dikkat çekiyor. Dokunmatik yüzey (Touchpad) tasarımı X-Wing Star Fighter Rehber Sistemini yansıtırken, kırmızı arka aydınlatmalı klavye karanlık taraf hissiyatı veren tasarımı tamamlıyor.
Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar 7 saate kadar pil ömrüne sahip. Dizüstü bilgisayarın Full HD ve opsiyonel dokunmatikli 15,6 inç (39,6 cm) diyagonal ekranı bulunuyor. Müşteriler altıncı nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilerden birini tercih etme esnekliğine de sahipler. Dizüstü bilgisayar 2 TB’ye kadar HDD ve 12GB’ye varan RAM özellikleriyle birlikte geliyor. Intel HD Graphics 520 ve NVIDIA GeForce 940M grafik işlemcileri arasından tercihini yapan müşteriler, Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarlarında oyun keyfini de artırabiliyor.
Dizüstü bilgisayar, kullanıcıların tüm Star Wars filmlerinin keyfini çıkarabilmelerini sağlayan optik sürücüye de sahip. B&O Play ve çift hoparlör kalitesi sayesinde capcanlı sesler, film izlerken ya da müzik dinlerken kullanıcılara mükemmel bir deneyim yaşatacak.
Kullanıcılar Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarlarını opsiyonel Star WarsTM Special Edition Kılıf ile daha da çarpıcı hale getirebiliyorlar.
Çok özel Star Wars deneyimi
Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar, Windows 10 PC üzerinde yazılım, içerik ve ses üzerinden türünün tek örneği bir deneyimin kapılarını aralıyor. Kullanıcılar Imperial Cog masaüstü ikonuna tıklayarak Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarın temaları ve galerileri arasında gezinmelerini sağlayacak Star Wars Kumanda Merkezi’ne erişebiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca, 40 yıllık Star Wars tarihçesinde iz bırakmış 1.100’ün üzerinde görüntü ve benzersiz içerik koleksiyonlarına da erişebilecekler. Söz konusu içerikler arasında olağanüstü kamera arkası görüntüleri, senaryo taslakları, sanatsal çalışmalar, klasik fotoğraflar, set ve kostüm tasarımları ile ses dosyaları yer alıyor.
Temalar, ses, duvar kağıdı ve ekran koruyucu koleksiyonları halinde kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebiliyor. Kullanıcılar bu sayede standart Windows bildirim seslerinin yerini sekiz kategorideki ikonlaşmış Star Wars sesleriyle doldurabiliyor. Bunların arasında R2-D2 ve ışın kılıcı da yer alıyor. Kullanıcılar, gezegen koleksiyonlarının da aralarında bulunduğu, filme özel duvar kağıtları arasından dilediklerini tercih ederek tamamen kendi deneyimlerini oluşturabiliyorlar.
Özel kılıf
Star_Wars kilifGaleriler, Star Wars hayranlarına özel çeşitli kategorilerde içeriklere ev sahipliği yapıyor. Kullanıcılar, Koleksiyonlar bölümünde yer alan orijinal film posterlerine bakabiliyor ya da Konsept Sanat bölümünü keşfe dalıp Lucasfilm’in ilk dönem karakterleri, kostümler ve set tasarımlarına yönelik sanatsal çalışmalarına göz gezdirebiliyor. İllüstrasyon bölümü ise, siyah-beyazdan çizgi romana kadar Star Wars çalışmaları sunuyor.
Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar kullanıcı deneyimini zenginleştiren birçok ek özelliğe sahip. Bunların arasında serideki ilk Marvel Star Wars çizgiromanına erişim, Star Wars eserlerine yönelik e-kitap seçkileri ve Star Wars film fragmanları da yer alıyor. Tüm bu özelliklere bilgisayarın masaüstünden erişilebiliyor.

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish