Haberler

iPhone 13 serisi 25W hızlı şarj desteği ile gelecek

Android amiral gemisi akıllı telefonlar, son birkaç yıldır hızlı şarj teknolojisine odaklanıyor. Teknoloji o kadar ilerledi ki, bazı markalar artık premium telefonlarında 100W'tan fazla hızlı şarj desteği sunmaya hazırlanıyor.

Teknoloji devi Apple, önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olmasına rağmen, cihazlarında yeni teknolojiler ve modaya uygun özellikler sunma konusunda eksik kaldı. Cihazında 5G bağlantısını desteklemeye geç giren şirket oldu ve hızlı şarj teknolojisi söz konusu olduğunda diğer büyük akıllı telefon üreticilerinin gerisinde kaldı.

Ancak Cupertino merkezli teknoloji devi, önümüzdeki iPhone serisi için şarj hızını artırmayı planlıyor gibi görünüyor. MyDrivers’tan gelen rapora göre, iPhone 13’te 25W hızlı şarj desteği olabilir.

25W hızlı şarj, birçok Android akıllı telefon üreticisinin sunduğu 65W hızlı şarj desteğiyle karşılaştırıldığında hala eşit olmasa da, mevcut iPhone 12 serisinin sunduğu 20W şarjdan daha iyi.

Raporlara inanılırsa, yaklaşmakta olan Apple iPhone 13 serisi, altı çekirdekli tasarıma sahip yeni Apple A15 Bionic işlemci tarafından desteklenecek. Bu kez şirketin 1 TB’lık bir depolama modeli sunması ve şu anda 512 GB’a ulaşan üst düzey seçenekteki depolama alanını iki katına çıkarması da bekleniyor.

Telefonların mevcut modele kıyasla daha gelişmiş ekranlar, geliştirilmiş kameralar ve daha küçük bir çentik ile gelmesi bekleniyor. Yaklaşan telefonlar için iki yeni renk seçeneği hakkında daha önce bilgi vermiştik: Sunset Gold ve Rose Gold. 

Lansman tarihi yaklaştıkça önümüzdeki haftalarda ve aylarda telefonlar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish