GüvenlikHaberlerMANŞET

Microsoft, siber güvenlik girişimi Miburo’yu satın alıyor

Microsoft, kısa süre önce bir siber tehdit analizi ve araştırma girişimi olan Miburo'yu satın alma planlarını duyurdu.

Miburo, yabancı bilgi operasyonlarının tespiti ve bunlara müdahale konusunda uzmanlaşmış bir girişim. Anlaşmanın bir parçası olarak Microsoft, müşterilerini çevrimiçi ortamda güvende tutan çözümler bulmak ve kamu ve özel sektördeki diğer şirketlerle ortak olmak için Miburo’nun siber güvenlik teknolojisini kullanacak.

Microsoft 23 ülkede siber güvenlik hizmeti veriyor

Microsoft bu hamleyle siber saldırılara karşı tehdit algılama ve analiz yeteneklerini genişletmeyi hedefliyor. Microsoft, siber güvenlik hizmeti verdiği sayıyı 23 ülkeye çıkacağı için satın alma daha da stratejik hale geliyor. Çünkü genişlemenin bir parçası olarak Avustralya, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Fransa, Almanya, Hindistan, Güney Afrika ve Meksika gibi yüksek siber tehdit riski altındaki ülkeler, Miburo’nun uzmanlığından yararlanacak.

Daha önce Microsoft, güvenlik iş gelirlerinin yaklaşık %45 büyüyerek 15 milyar doları aştığını belirten bir güncelleme yayınladı. Yönetim ayrıca bulut siber çözümü Azure Sentinel’in dünya çapında 15.000 müşteri tarafından kullanıldığını da ortaya koydu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish