GüvenlikHaberler

Siber güvenlik girişimi Nozomi Networks’e 100 milyon dolar yatırım

Nozomi Networks, endüstriyel çapta siber güvenlik ürünleri geliştirip birçok şirketin siber güvenlik sorununu çözmeyi vadediyor.

Dünya çapında siber saldırıların sayısı ve etkisi her geçen gün artıyor. Buna bir çözüm geliştirmek için yola çıkan ABD’nin San Francisco eyaletinde faaliyete başlayan Nozomi Networks hızlı bir çıkış yakaladı. Gözde bir girişim olarak bilişim uzmanları tarafından başarılı bulunan Nozomi Networks kısa sürede 100 milyon dolar yatırım almayı başardı. Buna karşılık olarak Nozomi Networks, endüstriyel çapta siber güvenlik ürünleri geliştirip birçok şirketin siber güvenlik sorununu çözmeyi vadediyor.

Altyapı uzmanı

Yatırım uzmanları, son dönemde siber güvenlik girişimlerinin diğer alanlardan farklı olarak daha kolay yatırım bulduğunu dile getiriyor. Özellikle saldırıların daha yüksek profilli hedefler seçmesiyle bu alanda köklü çözümlere ihtiyaç artıyor. Nozomi Networks ise benzin, doğalgaz, su gibi altyapıların siber güvenliği konusunda oldukça iddialı ürünler hazırlıyor.

şirketin CEO’su Edgard Capdevielle, “Altyapılara gerçekleşen saldırılar toplumları ve ulusları çaresiz bırakabiliyor. Biz ise bu konuda radikal çözümler geliştiriyoruz.” diyor. Şirketin geliştirdiği yazılım özellikle vana ve pompa gibi kritik parçaları gözlem altında tutarak bunların hackerlar tarafından bozulmasını engelliyor. “Pandemi nedeniyle işsizlik artıyor ve bazen içeriden biri kovulunca en büyük tehdit haline geliyor.” diyen Capdevielle’e göre, saldırıların boyutunun artmasının arkasında yatan nedenlerden biri de bu. Tek çözüm, siber güvenliği etkin kullanmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish