HaberlerYeni Ürün

Sony’nin yeni 4K kamerası: PXW-Z150

Sony XDCAM serisine PXW-Z150 video kamerayı eklediğini duyurdu. Bu seri, kablosuz kullanıma ve yüksek kaliteli 4K*1 çekime olanak tanıyan yeni işlevler sunan, hafif ve kullanımı kolay profesyonel video kameralardan oluşuyor. Taşınabilir PXW-Z150’nin esnek ve zahmetsiz kurulum özellikleri sayesinde tüm deneyim düzeylerinden içerik oluşturucular, gereksinim ve beklentiler ne kadar zorlu olursa olsun, içerik ve etkinlik çekim senaryoları için etkileyici görüntüler sunabilecekler. PXW-Z150, kullanıcılara muhteşem 4K kayıt ve Full HD kalitesinde etkileyici 5x ağır çekim olanağı sunan 1,0 tipi istiflenmiş Exmor® RS CMOS görüntü sensörüne sahip.

Full HD kalitesinde, 120 kare/saniye’ye (fps) kadar Yüksek Kare Hızında devamlı kayıt özelliğiyle sunuyor. Clear Image Zoom teknolojisi, HD ve 4K modlarında sırasıyla 24x ve 18x yakınlaştırma sunan kamera ek olarak, standart optik 12x yakınlaştırma olanağı da bulunuyor.  Tekli 20 megapiksel*2 1,0 tipi geniş sensör boyutu, düşük ışık koşullarında bile net görüntüler sağlayarak film yapımcılarına üstün netlik ve keskinlik sunmayı amaçlıyor. Dahili Wi-Fi® ve kablosuz FTP bağlantısı ile  kablosuz bir iş akışını destekliyor.

Ergonomik bir tasarıma sahip PXW-Z150,  kompakt ve hafif gövde yapıda.  Pozlama ve alan derinliği kontrolünde esneklik sunmak için 4 kademeli ND filtre, kameraya dahil edilen özelliklerden. Ayrıca Çoklu Arabirim (MI) Yuvası, PXW-Z150 ile Sony’nin UWP-D serisi kablosuz mikrofonlar gibi çevre üniteleri arasında kolay entegrasyon sağlayarak kablo sorununu ortadan kaldırır. PXW-Z150, uzaktan Wi-Fi® kullanan bir akıllı telefon veya tablet kullanılarak kolayca kontrol edilebilir. Ayrıca 400*3 dakika kesintisiz kayıt süresi sunan dikkate değer bir pil ömrüne sahiptir. Böylece gerektiği anda gereken nesneyi çekmeye hazır olursunuz. Geniş görüş açılı ve yüksek kontrastlı 0,39 tipi 1440K OLED vizör ile 3,5 tipi 1550K LCD panel sayesinde yüksek görünürlük sağlanır.

PXW-Z150, çeşitli ortam ve düzenleme gereksinimlerine uyum sağlayarak Sony’nin gelişmiş XAVC (Uzun GOP) formatının yanı sıra MPEG2HD (50 Mb/sn / 35 Mb/sn) geleneksel yayın formatını da destekler. PXW-Z150; profesyonel standart 3G-SDI, XLR girişleri, HDMI, Çoklu/Mikro USB, REMOTE ve Kompozit (ses) dahil olmak üzere çeşitli dahili bağlantı seçenekleri sağlayarak adaptör ihtiyacını ortadan kaldırır. Video kamera, kayıt süresini ve iş akışı esnekliğini artırmak için iki adet bellek kartı yuvasıyla donatılmıştır ve SDXC ile SDHC kartlarla uyumludur. Çift medya yuvası; yedek, eş zamanlı ve sıralı kayıt gibi çeşitli kayıt seçenekleri sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish