Haberler

Uzaktan çalışma 2022’ye kadar kalıcı olabilir!

Hibrit çalışma modelinin yaygınlaşmasıyla birlikte sanal toplantı ve etkinliklere olan ilgi de artmaya devam ediyor.

Pandemi, hayatın her alanında köklü değişikliklere yol açtı. Bu değişimden en çok etkilenen alanların başında ise çalışma modelleri geliyor. Strategy Analytics tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre dünya çapında uzaktan çalışan iş gücünün 2022’de kalıcı olarak %42.5’lara yükselmesi beklenmekte. 

Kariyer sitesi Flexjobs tarafından yapılan anket ise uzaktan çalışma modelinin, çalışanlar tarafından en çok aranan avantaj olduğunu gösteriyor. Ankete katılan çalışanların %81’i uzaktan çalışma veya hibrit çalışma sisteminin en çok tercih ettikleri çalışma modeli olduğunu belirtiyor. 

Fiziksel sınırlamalarından bağımsız bir çalışma modeli

Araştırmalar, pandemiyle birlikte değişen çalışma modellerinin pandemi sonrasında da devam edeceğini öngörüyor. Özellikle hibrit çalışma modelinin kalıcı hale geleceği öne çıkarken, bu çalışma sisteminin doğru bir altyapı ve tüm ihtiyaçlara cevap verebilen platformlar aracılığıyla gerçekleştirilme ihtiyacı da ortaya çıkıyor. 

Sanal gerçeklik teknolojileriyle iş dallarına uygun eğitim modülleri, iş güvenliği simülasyonları ve oyunlaştırma içerikleri sunan Modern Innova tarafından geliştirilen Backyard Workhub, fiziksel mekan sınırlamalarından tamamen bağımsız bir çalışma modeli sunuyor.

Backyard Workhub, AR ve VR teknolojilerini sanal ve fiziksel mimari yapılandırmalar ile harmanlayarak çeşitli ölçeklerde fiziksel ofisleri küçülten, mimari yapıların yanına sanal yapılar ekleyerek şirketleri büyüten çözümler sunuyor. Backyard Workhub, sayesinde esnek çalışma arttıkça sabit gelirler de düşüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish