İncelemeMANŞET

2021’in en sağlam 5 dizüstü bilgisayarı!

Dizüstü bilgisayarınız için ekstra koruma elde etmek sizin elinizde. Güç ve dayanıklılık önceliğiniz ise bu bilgisayarlar ilk tercihiniz olacak.

Teknoloji kullanımı ve uzaktan çalışma sistemiyle birlikte bilgisayar kullanımları da artıyor. Eğer kullanacağınız cihazda dayanıklılık ve güç arıyorsanız, 2021 yılında ön plana çıkan ve adını duyuran birçok dizüstü bilgisayar bulunuyor.  Dizüstü bilgisayarın birçoğu aşırı sıcağa, suya, düşmeye ve darbeye dayanacak şekilde üretilmiyor; ama sizler için hazırladığımız bu makalede anlatacağımız bilgisayarlar tam da bunlar için tasarlandı. Dışarıda daha hafif ya da daha ince birçok dizüstü bilgisayar var fakat hiçbiri bu bilgisayarlar kadar dayanamıyor.

Her türlü tehlikeye ve darbeye karşı koyacaklarından emin olabilmeniz için bu bilgisayarlar her türlü testten geçiriliyor. Dell dizüstü bilgisayarlar şarj konusunda lider. Ayrıca güç ve dayanıklılık konusunda da son derece iyi. Özellikle Dell marka dizüstü bilgisayarlara bir göz atabilirsiniz.

İşte sizler için hazırladığımız 2021 yılının en sağlam 5 dizüstü bilgisayarı:

1.      Dell Latitude 14 Rugged Extreme

            Hazırladığımız en iyi dizüstü bilgisayarlar listemizde ilk sırada Dell Latitude 14 Rugged Extreme yer alıyor. 4 GB RAM’e, 128 GB SSD alanına ve 3.9 kg ağırlığa sahip dizüstü bilgisayar, dayanıklılık konusunda diğer bilgisayarlardan daha iyi. Oldukça sağlam bir tasarıma sahip ve donanımı da yapılandırılabiliyor.

            Aklınıza gelebilecek her şeyi kaldırabilecek bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, Dell Latitude 14 Rugged Extreme tam size göre. Askeri standart gereksinimleri karşılayan bir dizüstü bilgisayar. Ayrıca sert magnezyum alaşımlı yapıya, darbe emici kasaya sahip ve kum, toz ve suya karşı IP65 sertifikası da bulunuyor.

            Şunu da ekleyelim: Dell Latitude 14 Rugged Extreme’i istediğiniz şekilde ya da paranızın yettiği ölçüde yapılandırma şansınız var. Fiyat: 1,499,90 dolar.

2.      Dell Latitude 14 Rugged

            Listemizin ikinci sırasında yine Dell’in muhteşem bilgisayarlarından biri yer alıyor. Dell Latitude 14, 8 GB RAM’e ve 128 GB SSd alanına sahip.

            Her ne kadar dayanıklılık gücü yüksek olsa da düşük kapasiteli bir sabit diski var ve bağlantı noktası eksikliği sorunu bulunuyor.

            Dell, dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğu zaman akla gelen ilk isimlerden biri. Dell Latitude 14 Rugged 6.Nesil Intel Core işlemci ve özel AMD Radeon grafikleri dahil olmak üzere, kategori için yeterince güçlü olan, hızlı bileşenlerle sert bir dış kabuğu birleştiren oldukça sağlam bir bilgisayar. Ekranındaki mat yüzeyi dışarıda kullanmayı da rahat hale getiriyor. Bir numaralı seçimimizin daha az “ekstrem” versiyonu fakat şu anda piyasadaki en sağlam dizüstü bilgisayarlardan biri. Fiyatı: 915,47 dolar.

3. Panasonic Toughbook CF-33

            En sağlam ikisi bir arada dizüstü bilgisayarlar arasında ön plana çıkan Panasonic Toughbook CF-33, 8 GB RAM’e ve 256 GB SSD depolama alanına sahip.

            Bu ikisi bir arada bilgisayar birçok dizüstü bilgisayarın sahip olmadığı bir esnekliğe sahip. Stok sayımı ve not alırken taşıması oldukça kolay bir şeye ihtiyacınız varsa bu bilgisayarın tablet modu işinizi oldukça kolaylaştıracak. Buna ek olarak, bazı belgeler yazmanız gerekiyorsa klavye takıp rahatça yazabilme şansınız da bulunuyor.  Diğerlerine göre biraz pahalı fakat gerçekten kullanabileceğiniz en iyi ikisi bir arada dizüstü bilgisayarlardan biri. Fiyatı:  1,289.95 dolar.

4. HP ProBook x360 11 G1 EE Notebook PC

            Oldukça sağlam bir dizüstü bilgisayar olan HP ProBook x360 11 G1 EE Notebook PC, 2- 8 GB RAM’e ve 1.5 kg ağırlığa sahip. Fiyat olarak gayet uygun ve taşınması kolay. Yine de şunu söylemeliyiz ki, diğer cihazlar kadar dayanıklılık seviyesi yüksek değil ve biraz güçsüz.

            HP ProBook x360 11 G1 EE’nin ilk bakışta normal bir dizüstü bilgisayar olduğunu düşünmeniz normal. Fakat bir kez daha incelediğiniz zaman göründüğünden daha fazlası olduğunu fark ediyorsunuz. Büyük düşüşler ve tehlikeli ortamlar için tasarlanmadı yine de birçok günlük kullanıcı için hala en sağlam dizüstü bilgisayarlardan biri. Ama HP ProBook x360 11 G1 EE, günlük dizüstü bilgisayarlardan fazla darbeye, düşmeye ve sıvıya dayanacak şekilde üretiliyor. Bunu da endüstriyel kauçuk gövde, sıvı dökülmesine karşı dayanıklı klavye ve Corning Gorilla Glass 4 ekran ile sağlıyor. Bu listedeki diğer bazı dayanıklı dizüstü bilgisayarlar kadar sağlam değil fakat kolayca taşınabiliyor ve ekranı çevrilebiliyor. Bu özellikleri de onu sağlam bir ikisi bir arada dizüstü bilgisayar yapıyor. Fiyatı: 620,11 dolar.

5. Lenovo ThinkPad 11e

            Listemizin son sırasında Lenovo ThinkPad 11e yer alıyor. Oldukça iyi bir performansa ve sağlam tasarıma sahip olan dizüstü bilgisayar, normal bilgisayarlara oranla biraz daha hantal kalıyor.

            Listemizde bahsettiğimiz HP ProBook x360’a benzer şekilde, Lenovo ThinkPad 11e biraz daha dayanıklı olan standart bir dizüstü bilgisayar. Yine de, Lenovo’nun bu cihazın yapımında daha sağlam girdiler içerdiği ve 90 cm’ye kadar düşmelere dayanabildiği için çaba sarf ettiğini söylemek mümkün. Ayrıca, onu en zorlu koşullara dayanabilecek bir dizüstü bilgisayar yapan askeri özelliklere de sahip. Dahası, günlük görevler için yeterli işlem gücü sunarken fiyatı da son derece uygun. Fiyatı: 68.80 dolar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish