İnceleme

Hem sportif hem de işlevsel bir akıllı saat: Fitbit Versa 2

Fitbit, yaklaşık 2 yıl önce piyasaya çıkardığı Versa isimli akıllı saatinin gelişmiş versiyonu olan Versa 2’yi Türkiye’de satışa sundu. Daha yeni bir işlemci ile gelen akıllı saati sizler için deneyimledik.

Giyilebilir teknolojilerin son yıllarda dünyadaki gelişimine Türkiye pazarında da yakın zamanda daha sık tanık olmaya başladık. Fitbit’in en yeni akıllı saat modeli Versa 2 bu noktada gelmiş bir ekran ve yeni bir işlemci ile karşımıza çıktı.

Amazon Alexa desteği ile gelen akıllı saat, bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcılarına mikrofon seçeneği sunuyor. Aynı zamanda içinde Spotify uygulaması bulunan saatte, Starbucks, Uber gibi uygulama destekleri de yer alıyor. Saatin en şık artılarından biri hem analog hem de dijital görünüme sahip olması… Fitbit’in uygulamasında bulunan saat yüzlerinden seçeceğiniz alternatifler ile saatinizi ister analog isterseniz dijital görünümde kullanabiliyorsunuz. Bu noktada; uygulama arayüzünün de son derece kolay kullanımı olduğunu söylemekte fayda var.

Akıllı saatte, klasik olarak adım sayma, nabız ölçme, koşu aktivite takibi, uyku durum kontrolü ve puanlama, ödeme seçeneği, hava durumu takibi, harita, takvim, ajanda gibi özelliklerin yanı sıra tüm egzersiz takibi mevcut. Versa 2, tüm bunların yanında 50 metreye kadar suya dayanıklılık özelliği ile ön plana çıkıyor. Saatin, kullanım açısından en güzel yanlarından biri telefonunuzdan gelen tüm mesaj, WhatsApp ve diğer yüklü tüm mesajlaşma uygulamalarının bildirimlerini alma imkanı sunması… Bunun için Fitbit uygulamasından bildirimler kısmına girerek, istediğiniz uygulmanın bildirimlerini açmanız yeterli oluyor.

Gümüş, pembe ve siyah renk seçenekleri bulunan Versa 2, alüminyum kaplaması ile dikkat çekerken, leke tutmayan kordon özelliği ile geliyor. Ayrıca Versa 2’nin tüm gün kullanım ile tam 2 gün pil ömrü sunduğunu da söyleyebiliriz. Apple Watch gibi bir seçeneğiniz yoksa, Versa 2 fazlasıyla işinizi görecektir.  Derya COŞKUN

Fitbit Versa 2 Özellikleri:

Ekran:  1.34 inç renkli LCD

Şarj Süresi: 2 saat

Suya Dayanıklılık: 50 metre

Bağlantılar: Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC

Uyumluluk: iOS, Android, Windows

Renk Seçenekleri: Siyah, gümüş ve pembe

Türkçe Dil Desteği: Yok

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish