İnceleme

Huawei Nova 9

Huawei özellikle donanımsal olarak harikulade ürünler çıkaran bir şirket. Fotoğraf kalitesi konusunda 2 yıl önce çıkardığı ürünler bile yeni nesil amiral gemisi telefonlar yetişemiyor…

Bu sene duyurulmasını beklediğimiz Mate 50 ile birlikte bu çıtayı çok daha yükseklere çıkaracağı da muhakkak. Peki yeni nesil Nova serisinde aynı kaliteyi yakalayabiliyor mu? İşte Huawei Nova 9’un kamera özelliklerine hızlıca bir göz atmak gerekirse: 50MP f/1.9 ultra görüş, 8MP f/2.2 ultra geniş açı, 2MP f/2.4 derinlik ve 2MP f/2.4 makro kamerası var. Diğer markalardan farklı olarak RGGB yerine RYYP sensörlerini kullanmaya devam ediyor Huawei. Bu sayede tüm aydınlatma senaryolarında, çok daha fazla ayrıntı yakalamak için daha fazla ışığı içeriye taşıyabiliyor. Yalnızca bu kadarla da kalmıyor tabi. XD Fusion Engine gibi yazılımsal iyileştirmeler sayesinde çekilen görüntüler çok daha iyileştirilerek servis ediliyor. Kimileri bundan şikayetçi olsa da Mate 40 gibi telefonlarda ben oldukça beğenerek kullanıyorum. Nova 9’da da fotoğraf kalitelerine bu yansıyor. 

Ön tarafta ise 32 MP f/2.0 öz çekim kamerası var. Bu da size 4K geniş geniş video ve fotoğraf çekebilme şansı veriyor. Bir kıyaslama yapmam gerekirse Nova 9’un kamera kalitesi, klasman olarak ağabeyi sayılabilecek P40 Pro’dan aşağı kalmıyor.

Tasarım olarak arka kısmını çok daha başarılı bulduğumuzu söyleyebilirim. Kamera yerleşimi çok daha simetrik ve düzgün görünüyor. 4300 miliamperlik batarya aynı zamanda SuperCharge özelliğine sahip. Nova 9, profesyonel fotoğraflar çekmek isteyenler için harika bir fiyat performans cihazı olmuş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish