İncelemeMANŞET

İş amaçlı en başarılı web kameraları!

Uzaktan çalışmanın yeni normal haline geldiği bu zor zamanlarda mutlaka web kamerasına ihtiyacınız oluyor.

Sık sık  sunum, toplantı ya da webinar adı verilen online eğitim gibi nedenlerden dolayı ses ve görüntünüzü karşı tarafa iletmeniz gerekiyor. Bu işi de dizüstü bilgisayarların standart kameraları ile halletmek yerine aşağıda sıraladığımız daha profesyonel çözümleri tercih etmenizi öneririz…

1. Microsoft LifeCam HD-3000

Çözünürlük: 720p | Özellikler: Otomatik renk düzeltme, gürültü engelleme | Fiyatı: 57 dolar

Açıkçası 2020’nin en başarılı iş amaçlı web kameralarından biri LifeCam HD-3000. Microsoft’tan bekleyeceğiniz üzere ürün profesyonellerin amaçları doğrultusunda hazırlanmış. 1080p kayıt ve 720p canlı yayın, 360 derece dönebilme, tripod bağlantısı gibi özelliklerin yanında otomatik odaklanmanın oldukça başarılı çalıştığını belirtelim. Üründe sevdiğimiz bir diğer özellik ise mikrofonun kalitesi oldu. Microsoft’un TrueColor özelliği ile gelen kamera Skype başta olmak üzere her türlü sunum ve konferans uygulamasında size eşlik edebilecek.

2. Logitech C922 Pro Stream

Çözünürlük: 1080p | Özellikler: Arka plan silme, düşük ışık düzeltme, yayın esnasında 720p/60fps, stereo ses, otomatik odaklanma, otomatik ışık ayarı | Fiyatı: 99 dolar

Logitech G922 önceki modeline tasarım olarak çok benzese de önemli geliştirmeler ile geliyor. Örneğin 1080p video kalitesi hemen farkını belli ediyor. Ayrıca ışıksız bir ortamda bile C922 sizi asla yarı yolda bırakmayacak kadar iddialı. Toplantılarınızda arkaplanın görünmesini istemiyorsanız C922 kolayca bu sorunun üstesinden gelebiliyor. Bu sayede bazı komik veya istenmeyen anların karşı taraf tarafından izlenmesini engellemiş oluyorsunuz.

3. Microsoft LifeCam Studio

Çözünürlük: 1080p | Özellikler: Renk düzeltme, hi-fi mikrofon, Skype | Fiyatı: 107 dolar

LifeCam konferans ve sunum için geliştirilmiş bir model. 1080p kayıt yapabilen LifeCam 720p canlı yayın yapabiliyor. Özellikle son derece yüksek çözünürlüklü bir mikrofona sahip ürünün tam özelliklerini kullanmak için güçlü bir bilgisayara sahip olmanızı tavsiye ederiz. 360 derece dönebilen kamera Microsoft’un TrueColor sistemini destekliyor ve değişen ışık durumuna göre pozlamayı ayarlayabiliyor.

4. Logitech Brio Webcam

Çözünürlük: 2160p | Özellikler: 4K kayıt, 5X HD zoom, Windows Hello, HDR | Fiyatı: 215 dolar

Çalışanlarınızı ve müşterilerinizi gerçekten etkilemek istiyorsanız Logitech Brio bu işi fazlasıyla halledecektir. HDR özellikli 4K çözünürlüklü bu model yeterli hızda internet bağlantısı olduğunda en iyi görüntü kalitesini verecektir. Her detayın önem kazandığı ürün tanıtımı ya da televizyon bağlantılarında Brio en doğru seçim olacaktır. Windows Hello güvenlik desteği ile gelen Brio ile yüzünüzü tanımlayıp sadece ekrana bakarak bilgisayarınızı açabilirsiniz.

5. Logitech HD Webcam C310

Çözünürlük: 720p | Özellikler: Ayarlanabilir esnek stand | Fiyatı: 47 dolar

Genel olarak başarılı web kameralar geliştiren Logitech’in uygun fiyatlı modeli C310, görüntü kalitesi ile oldukça tatminkar sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. 720p çözünürlük kağıt üzerinde düşük gibi gözükse de aslında online toplantılarda küçük bir alanda gözükeceğiniz için sorun olmayacaktır.

6. Logitech C930e

Çözünürlük: 1080p | Özellikler: Zeiss lens, geniş açı ve dahili görüntü işleme | Fiyatı: 129 dolar

Logitech web kamerası pazarında amiral gemisi olarak C930e’yi konumlandırıyor. Ancak birçok kameranın aksine C930e görüntü işleme olayını PC ile değil direkt kendi üzerinde hallederek sistemin yükünü hafifletip size hız kazandırıyor. Kaliteli video kayıt özelliği ve 90 derecelik geniş açısıyla Skype sertifikalı bu ürün PC ve Mac üzerinde sunum ve toplantı ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

7. Logitech StreamCam

Çözünürlük: 1080p | Özellikler: Akıllı odaklanma ve pozlama, yapay zeka destekli yüz takip, 9:16 format, dahili elektronik görüntü sabitleme, USB Type-C Bağlantı | Fiyatı: 219 dolar

İş dünyası için çok başarılı bir Logitech kamerası daha… Direkt olarak iş amaçlı olarak tasarlanmasa da otomatik odaklanma ve yüz takip gibi özellikler toplantılarda işinize yarayacak. Katlanabilen portatif yapısı, saniyede 60 kare özelliği ve 1080p desteği ile boyundan büyük işler yapan bu kamera YouTube ve Twitch gibi yayıncıların da radarında olmalı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish