İncelemeMANŞET

Piyasadaki en iyi 3 tablet!

Dizüstü bilgisayarınızda dijital buluşmalara katılıyorsunuz. Peki ya aynı şeyi iyi bir tabletle denediniz mi? Hatta elinizdeki tabletle bundan çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Tabii ki tabletiniz aşağıdakilerden biriyse…

iPad Air (2019) *Ağırlık: 456g  *Ekran: 10.5 inç *Depolama: 64 / 256GB *Ön Kamera 7MP

Apple’ın Pro model tabletleri ile klasik 10.2 inç modeli arasında bir yerde konumlanan Air, özellikle harika akıllı klavye destekli kılıfı ve uygun fiyatıyla okul ve iş ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Özellikle güçlü A12 işlemci sizi asla yarı yolda bırakmıyor. Diğer tüm yeni Apple tabletleri gibi Apple Pencil desteği olsa da resim çalışmaları için iPad Air’ın en iyi seçenek olduğunu söyleyemeyiz. Pro modeli bu eksikliğin üzerine giderek ikinci nesil kalem desteği ile geliyor.

Samsung Galaxy Tab S7 Plus *Ağırlık: 575g *Ekran boyutu: 12.4 inç  *Depolama: 128 / 256GB *Ön Kamera 8MP

Listemizde Android işletim sistemi kullanan tek model Samsung’dan geliyor. iPad Pro’ya ciddi bir rakip olmak için her türlü donanıma sahip Galaxy Tab S7 Plus yüksek çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahip. Bu ekranın tazeleme hızı ise 120Hz ki bu rakam çok çok ciddi. Bu bakımdan Samsung’un Apple’a nazaran daha iyi bir ekran performansı ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Sadece 5.7mm kalınlığında olan ürün aynı zamanda fazlasıyla “premium” duruyor. Snapdragon 865 Plus işlemci ise Android cephesinde kullanılan en güçlü model. Yakın geleceği de düşünerek ürünün 5G desteğinin olduğunu bilmek içinizi rahatlatabilir. Samsung’un S Pen kaleminin kutu içinde yer aldığını belirtelim.

Microsoft Surface Pro (İşte bu tablet, dizüstü bilgisayarın yerini alabilir) *Ağırlık: 768g/770g/784g *Ekran boyutu: 12.3 inç *Depolama: 128/256GB/512GB/1TB *Ön Kamera 5MP

Yılların tartışma konusudur: Tabletler, dizüstü bilgisayarların yerini tutabilir mi? Bugüne kadar hep tartışmalı ve yoruma açık cevaplar verilse de Microsoft nihayet noktayı koyuyor. İşin aslı Microsoft tabletlerin şanına yarışacak bir model yapmak için kolları o kadar sıvamış ki Surface Pro 5 demek yerine direkt olarak Pro demeyi ve yorumu kullanıcılara bırakmayı tercih etmiş. Tabletin öncelikle en önemli artısı kırpık olmayan, tüm özelliklerin yer aldığı Windows 10 işletim sistemine sahip olması. Dahili standa istenirse sonradan bir klavye takmak mümkün. Ancak kalemi yani Surface Pen’i de almak isterseniz bir dizüstü bilgisayar fiyatını geçmeye başlıyorsunuz. Yine de Windows ve uygulamaları sizin için vazgeçilmez ise Surface Pro rakipsiz bir alternatif.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish