Atamalar

Intercity Grup Şirketleri’nin yeni Bilgi Teknolojileri Direktörü Ethem Topgül oldu 

Bilişim sektörünün başarılı yöneticilerinden olan Ethem Topgül, Türkiye’de operasyonel filo kiralama sektörünün kurucusu olan Intercity Grup’ta Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak atandı. 

Ethem Topgül, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans (MBA) eğitimini tamamladı. 

Kariyerine 2000 yılında Merlin Bilgisayar firmasında yazılımcı ve iş analisti olarak başlayan Ethem Topgül, 2002-2005 yılları arasında Pepsico-Frito Lay Türkiye’de veritabanı yöneticisi, 2006-2013 yılları arasında Sanko Holding bünyesinde Bilgi İşlem Müdürü, 2013-2019 yılları arasında MV Holding ve iştiraklerinden sorumlu CIO olarak görev yapmıştı. 2019 yılından bugüne İstanbul Ticaret Odası’nda CIO olarak kurumun dijital ve teknolojik dönüşüm liderliğini üstlenen Topgül, İTO’da yapmış olduğu dönüşüm projeleri ile CIO Update dergisi tarafından yılın CIO’su ödülüne layık görülmüştü. 

Bilgi Teknolojileri Derneği yönetim kurulu üyesi olan Topgül, bilişim sektörünün en önemli oluşumlarından CIOTurkey’in kurucuları arasında yer almış ve iki dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish