ConnectMANŞET

Huawei’den yeni nesil akıllı ofis yorumu: IdeaHub

Pandemi süreciyle birlikte en basit ve sıradan işler bile zahmetli ve zor hale geldi. İçinde bulunduğumuz zamanın belirsizliği, dünyayı özellikle iş üretme bakımından geri dönülmez bir noktaya doğru itiyor. Ancak bizler Huawei ailesi olarak umutsuzluğa kapılmadan bir çıkış yolu aradık. Size iyi bir haberimiz var ve sizi ve kurumunuzu tünelin sonundaki ışığa doğru taşımak için sabırsızlanıyoruz.

Bazen en karanlık anlarda aslında tek yapmanız gereken yanı başınızdaki desteği görmektir. Biz de aslında her zaman sahip olduğumuz köklerimize döndük ve en yalın hedeflerden ilham aldık. Tek yapmak istediğimiz aslında modern iş dünyasında cesur olmak ve tek bir yumruk olarak hedefe yürümek.

İşte Huawei IdeaHub sadelik ile hedef, görev, hizmet ve kullanıcı deneyimin birleştiren yenilikçi bir kavram ortaya koyuyor. IdeaHub, Henüz AR-GE aşamasındayken dahi akıllı ofis mantığını kurumsal düzeye taşımanın altını çiziyordu. Bunun önemi biliyorduk çünkü dersimizi çok iyi çalıştık.

Akıllı ofislerde aranılan 3 temel özellik

Huawei olarak on binlerce kurum ve kuruluş üzerinde yaptığımız araştırmalarda gördük ki herkes 3 temel ihtiyaç üzerinde birleşiyor: Bulut video konferansı, akıllı tahta ve ultra-HD kablosuz projeksiyon. Huawei IdeaHub’ı da işte bu üç temel aranılan özelliği bir araya getirerek her türlü senaryoda yanınızda olabilecek ve çözüm üretecek yeni nesil inovatif bir akıllı ofis kavramı olarak tanımlamak en doğrusu. İster açık ofis sisteminde, ister yöneticiler olarak dilerseniz de toplantı odası olarak siz de IdeaHub’ın rahatlığını deneyimleyebilirsiniz.

Size geleneksel ofis anlayışını değiştirecek bir yenilikten bahsediyoruz. Bunu yaparken de Huawei’in yazılım ve donanım alanındaki 27 yıllık birikimine ve Çin pazarındaki video konferans sektöründeki 7 yıldır süregelen en büyük pazar sahibi oluşumuza borçluyuz. Ortaya çıkan ürünümüz yani IdeaHub, 1080p 30 fps bulut video konferans özelliğini hiçbir harici donanıma ihtiyaç duymadan sağlayabiliyor. Bulut ortamı arasında toplantıların performansını üst düzeye çekmek içinse yeni bir sektör standardı olacağına kesin gözüyle baktığımız Huawei Bulut ile yapay zekayı bir araya getiriyoruz. Zaten kısa sürede sektördeki birçok kanaat önderi ve liderin IdeaHub’ı benimsemesi de beklediğimiz hızlı dönüşümün bir göstergesi.

Sadeliğin gücü

IdeaHub’ı geliştirirken ilk günden beri çok büyük kitlelerle buluşacağımızı ve tercih edileceğimizi biliyorduk. Bu yüzden kullanım kolaylığı sağlamak açısından bulut video konferanslarında oluşabilecek pürüzleri gidermek adına en karmaşık süreçleri büyük ölçüde basitleştirdik ve kullanımınıza sunduk. Tabii ki kolaylık sağlarken asla en gelişmiş ve aranılan özelliklerden feragat etmedik.

İlgili Makaleler

Tek bir tuşla yansıtma yapın

2020 Nisan tarihinde lansmanını gerçekleştirdiğimiz IdeaHub kısa sürede hayatımızın çeşitli alanlarında kullanılmaya başlandı. Özellikle teletıp başta olmak üzere akıllı finans ve dijital üretim alanlarında IdeaHub önemli bir değer yarattı. Değer yaratırken de vazgeçmediğimiz ve öne çıkardığımız özelliklerden bir tanesi yani projeksiyona, birçok kişiye göre ofislerin olmazsa olmazı ve sunumların kurtarıcısı, ağırlık verdik. Ultra-HD kablosuz teknoloji projeksiyon ihtiyacınızı karşılamak için var. Projeksiyonu kullanmak için tek yapmanız gereken şifrenizi girmek ve dizüstü veya akıllı telefonunuzdaki veriyi büyük ekrana yansıtmak. İletişimi çift taraflı kılmak adına ise birkaç yenilik eklemeyi ihmal etmedik. Artık ekran üzerinde izin verilen kullanıcılar ortak çalışma yapabilecekler. Uzaktan çalışmanın önem kazandığı günümüzde bu özelliğin çok takdir edileceğine eminiz. IdeaHub, kurum verimliliğinin düşmemesi adına son derece sezgisel bir şekilde çalışarak sizi sadece daha yaratıcı olmaya iter.

Peki ya kağıt kalem?

Sonuçta bir ofisten bahsediyoruz ve elbette notlar alınacak, yazılar yazılacak. Huawei bu noktada çözüm geliştiriyor. Bir taraftan birçok ekibin aynı ekran üzerinden donanım ve yazılım engellerine takılmadan çalışmasını diğer taraftan da akıllı tahta üzerinden sanal kalem desteğiyle geliyor. Üstelik bunu piyasanın en düşük gecikme süresiyle tam 0.035 saniye ile yapıyor. Gerçekten akıllı tahtayı kullandığınızda bir daha kağıt ve kaleme dönmeyi aklınızdan geçirmeyeceksiniz. Üstelik özelliklerimiz arasında uzaktan belge imzalama gibi işinize çok yarayacak ve size hız katacak bir özellik de ekledik.

Akıllı sınıflar

Akıllı tahta demişken eğitim alanına da bir parantez açalım. Başta üniversiteler olmak üzere birçok eğitim kurumunun hibrit ya da uzaktan eğitim modelini benimsediği bu süreçte IdeaHub büyük bir sorumlulukla eğitim öğretim amacına hizmet edecektir. Her ne kadar akıllı ofis olarak tanımlasak da IdeaHub gerektiğinde akıllı bir sınıfa dönüşmek için her türlü donanıma sahip.

Sadelik ve erişilebilir olmak bizim için önemli dedik. Ofislerinizi kablo karmaşasından kurtarıp daha minimalist bir çizgiye çekebildiysek ne mutlu bize. Arabirim dalında Red Dot Tasarım Ödülü’nü alarak doğru yolda olduğumuzun gururunu yaşıyoruz. En büyük ödülümüz ise işinize katkı sağlamak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish