Sektörden haberler

Belgelere ilişkin zorluklar verimliliği düşürüyor

OKI Europe sponsorluğunda, akıllı MFP’ler aracılığıyla uygun maliyetli baskı ve belge yönetimi üzerine hazırlanan yeni inceleme raporu, Avrupa’daki iş yerlerini değiştiren önemli trendlere işaret ediyor .

Yeni IDC inceleme raporuna göre dokümanla ilgili zorluklar, çalışanlar için zaman kaybına neden oluyor ve her yıl yüzde 20 verimlilik kaybı yaşamalarında (2 aylık çalışmaya eşdeğer) önemli bir rol oynuyor. Rapora göre bu durum, bilgi erişiminde katlanarak artan gelişmeyle yakından ilgili.

“İş süreçleriniz pazar fırsatlarınızı yakalamanızı engelliyor mu ? Akıllı MFP’ler yoluyla uygun maliyetli baskı ve belge yönetimi” başlıklı inceleme raporu, IDC’nin Avrupa Yönetimli Baskı Hizmetleri ve Belge Çözümleri araştırma ve danışmanlık uygulaması başkanı Jacqui Hendriks tarafından yazıldı.

Toplam veri hacmi artıyor

Rapor, bugünün gelişen çalışma alanlarını etkileyen ana trendleri ortaya koyuyor İnceleme raporuna göre, son yıllarda hem bilgiye erişme, hem de bilgiyi sunma konularında önemli bir patlama yaşandı. IDC, şirketlerin 2015’e kadar son beş yılda aldıkları toplam veri hacminin altı kat arttığını ve benzer bir oranda devam edeceğini öngörüyor. Şirketler, erişilen bilgileri kavramanın yanı sıra bu bilgileri para ve zamandan en fazla tasarruf ettirecek şekilde sunma konularında önemli zorluklarla karşılaşıyor.

OKI Europe Ltd. Genel Müdürü Terry Kawashima, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Bulut çağında, yeni nesil akıllı MFP’lerin pazara sunduğu ileri düzey işlevler, işletmelerin sürekli gelişen çalışma alanlarının değişen taleplerini karşılamasında önemli bir rol oynuyor.”

Giderek daha fazla şirketin yazdırma işlemleriyle ilgili maliyetlerine daha çok dikkat etmesi ve faaliyetlerini kolaylaştırma yolları aramasıyla, işletme masraflarını azaltma ihtiyacı ve verimliliği artırma hedefi arasında denge sağlanması, pek çok iş yeri girişiminin önemli itici güçlerinden biri haline geldi.

Mobil işgücü artıyor

İnceleme raporunun belirlediği, gelişen çalışma alanlarının önemli trendlerinden üçüncüsü, büyüyen mobil iş gücünün yarattığı etki. IDC’nin tahminlerine göre, 2018’e kadar, çalışanların yüzde 75’i evde, yolda, şirkette ya da müşteri tesislerinde mobil cihazlardan çalışacaklar. Giderek artan bu mobil iş gücü, “her zaman ve her yerde” doğru bilgiye güvenle erişme gibi kritik bir ihtiyaç doğuruyor.

Bu gereksinimlere odaklanan IDC inceleme raporu, akıllı MFP’lerin her tür mobil cihazdan sorunsuzca belge yazdırabilmesi gerektiğini belirtiyor. Bu cihazların ayrıca güvenlik tehdidi veya virüslere karşı koruma sağlamak, erişimi kontrol etmek ve şirketlerin fikri mülkiyetlerini korumak için mobil cihazlardan güvenli yazdırma olanağı sunması gerekiyor.

IDC’ye göre, bunları ve diğer önemli kriterleri karşılayan cihazlar, çeşitli süreçleri otomatik hale getirebilir ve işletmelere kısa sürede verimlilik kazançları sağlayabilir. Bu özellikler, akıllı MFP’lerin, çalışanlarının verimliliğini artırmak için iş otomasyon araçları kullanmayı düşünen Avrupa işletmelerinin yüzde 70’inin satın alma kriterleriyle uyumlu olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish