Sektörden haberler

İşNet’in bulut altyapısı platformu “bluuty” yenilendi

İşNet, Openstack ve Ceph üzerinden sunduğu “Hizmet Olarak Altyapı (IaaS – Infrastructure as a Service)” platformunu duyurdu. İşNet, Türkiye’nin önde gelen bulut bilişim sağlayıcısı OpenStack’in bulut altyapısı ve Ceph storage açık kaynak teknolojileri üzerinde geliştirdiği yeni bulut servisini kullanıma sundu.

İşNet, Openstack ve Ceph üzerinden sunduğu “Hizmet Olarak Altyapı (IaaS – Infrastructure as a Service)” platformunu duyurdu. İşNet, Türkiye’nin önde gelen bulut bilişim sağlayıcısı OpenStack’in bulut altyapısı ve Ceph storage açık kaynak teknolojileri üzerinde geliştirdiği yeni bulut servisini kullanıma sundu.

Türkiye’nin ilk Tier 4 veri merkezi olan İstanbul ATLAS ve Ankara ATOM’da yüksek erişilebilirliğe sahip yedekli yeni bir altyapı kuran İşNet, bankalardan yazılımcı ve girişimcilere kadar geniş yelpazede, müşterilerine bulut hizmeti sunmaya başladığını duyurdu. İşNet geçtiğimiz yıl sadece yazılımcılar ve girişimciler odaklı sunduğu bluuty hizmetini müşterilerinden aldığı geri bildirimleri de göz önünde bulundurarak yeniledi. Yeni özellik ve servislerle platform üzerinde devreye alınan bluuty’de hesaplama (sanal sunucu, konteyner, Kubernetes), depolama (blok depolama, nesne depolama, SSD ve HDD disk seçenekleri), ağ iletişimi (load balancer, security group, VPN, veri merkezi internet, DDoS atak önleme) ve ek servisler (veritabanı, anahtar yönetimi, DNS, Windows ve Linux işletim seçenekleri, Heat orkestrasyon aracı) müşterilerin kullanımına açıldı. Müşteriler tüm ihtiyaçlarını yönetim paneli üzerinden kolayca yönetebilecekler.

İşNet Genel Müdürü Mehmet F. Can “bluuty’nin Openstack ve Ceph üzerinden hizmete sunulması konusunda çok heyecanlıyız. Yazılımcı ve girişimcilerin yanı sıra, her ölçekteki işletmenin bulut altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için bu hizmeti hazırladık. Müşterilerimize verilerinin yurt içinde korunacağı, yüksek güvenlik seviyesinde ve otomasyona dayalı bir bulut hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Self servis imkanları, tam otomasyon ve anında kurulum ile kullanıcı deneyimini artıracağız. Ek olarak yakında, online satış ve kullandıkça öde modeli ile de hizmet vermeye başlayacağız. Türk Lirası fiyatlar ve kullanılan süreye göre ücretlendirmenin avantajları ile uygun fiyatlı bulut çözümü sunmayı planlıyoruz.” dedi.

İşNet nedir?

İşNet

Güçlü kurumsal yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı, dinamik ve donanımlı ekipleriyle şirketlerin “dijital dönüşüm dostu” olma vizyonunu benimseyerek faaliyetlerini sürdüren Türkiye İş Bankası iştiraki İşNet, sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle bilgi teknolojileri alanında kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmaktadır. İşNet, İstanbul ve Ankara’da, biri Tier 4 sertifikasına sahip olmak üzere, üç veri merkezi üzerinden hizmet sunmaktadır. İnternet, sanal ağ-vpn, uydu erişimi ve ses hizmetlerini güvenilir, esnek ve ekonomik koşullarda sunmanın yanı sıra, yenilikçi çözümlerle zenginleştirdiği veri merkezi, siber güvenlik, bulut ve e dönüşüm hizmetlerini kurumlara bütünleşik olarak sağlayan öncü bilgi teknolojileri şirketidir.

Teknolojinin sürekli gelişmesi ve uluslararası rekabet zorunluluğu neticesinde dijitalleşmeyi hedefleyen kurumların uçtan uca teknoloji kapsamındaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. e-Belge süreçlerinde ise, en başından bu yana sürekli yatırım yaparak geliştirdiği kolay, güvenilir ve esnek dijital çözümlerle kurumların işlerini kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarına hızla devam etmektedir. e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) ve e-Müstahsil Makbuzu (e-MM) gibi tüm e-belgeler İşNet’in geliştirdiği NetteFatura Platformu ile oluşturulabilmekte; LucaNet, NetteArşiv, ÇIRAK, belge.app, NetteCap ve TreeWin uygulamaları ise muhasebe süreçlerini kolaylaştırmakta, kullanıcıların zamandan tasarruf etmesine olanak tanımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish