Sektörden haberler

Packard Klima Teknolojileri TÜBİTAK’tan girişimci desteği aldı

TÜBİTAK’ın özgün ve yenilikçi fikirleri desteklemek için yürüttüğü 1512 (BİGG) programı kapsamında desteklemeye hak kazanan ‘Taşınabilir Elektrikli Klima ve Buzdolabı’ sistemi şirketleşerek prototipini üretmeye başlıyor.

2016 yılında ilk patent başvurusu ile çıktıkları elektrikli oto klima yolculuğuna 2017 yılında ikinci patent başvurusunu yaparak devam ettiler. Şirketin yönetim kurulu başkanı olan Mehmet ACAR 2019 yılında lisans bitirme tezinde TÜBİTAK’tan destekleme alarak TRL 4 düzeyinde ön prototipini üretti. TÜBİTAK’ın girişimci destekleme programı olan 1512 (BİGG)’den destekleme alarak faaliyetlerine başlıyor.

TÜBİTAK desteklemesi kapsamında Packard Klima Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.’yi İTÜ Teknokent’te kurarak destekleme kapsamında 1 yıl boyunca TRL 8 seviyesinde, özgün ve teknolojik prototipi üretecekler. Prototip üretiminin ardından seri üretime geçecek olan şirket Orta Doğu başta olmak üzere yurtdışı pazarına açılmayı hedefliyor.

Packard Klima Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ACAR “Babam Cevdet ACAR ve abim Bahadır ACAR ile araç klima ve buzdolabı sistemlerinin tamir/bakımı alanında 1995 senesinden beri çalışmalar yürütmekteyiz. Sektörün ihtiyacı olan bu teknolojiyi milli teknoloji hamlesi doğrultusunda üretip, pazarlamayı hedefliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish