Sektörden haberler

Red Hat OpenShift Platform Plus ile eksiksiz Kubernetes yığını!

Kubernetes platformunun yeni sürümü, DevSecOps'u hızlandırmaya ve basitleştirmeye yardımcı olmak için yeni güvenlik ve yönetilebilirlik düzeylerini entegre etmek üzere tasarlandı.

Red Hat, müşterilerin DevSecOps’u hibrit bulutun tamamında kullanabilmelerine yardımcı olacak bütünsel bir çözüm sağlamak üzere tasarlanan ve sektörün önde gelen kurumsal Kubernetes platformunun yeni bir sürümü olan Red Hat OpenShift Platform Plus’ı duyurdu. Bir paket olarak eksiksiz bir Kubernetes yığını sunan Red Hat OpenShift Platform Plus, OpenShift’in çalıştığı her yerde neredeyse tüm uygulamaları oluşturmak, dağıtmak ve çalıştırmak için gereken her şeyi bir araya getiriyor.

Red Hat Bulut Platformlarından sorumlu kıdemli Başkan Yardımcısı Ashesh Badani, konuyla ilgili şunları söyledi: “Kubernetes ve konteyner üretim ölçeğinde kullanıldığından, büyümek ve gelişmek için bu dağıtımları yöneten ve güvence altına alan araçlara ve stratejilere ihtiyacımız var. Red Hat OpenShift Platform Plus, kurumların hibrit bulut ve modern uygulama yaşam döngüsü genelinde uygulamaları daha güvenli bir şekilde oluşturmak, çalıştırmak ve yönetmek için ihtiyaç duyduğu daha fazla güvenlik, gözetim ve yönetişimi sağlamak için OpenShift’in halihazırda çok güvenilir olan yeteneklerinin kapsamını daha da genişletiyor.”

Kubernetes, en hızlı büyüyen açık kaynak projelerinden biri. Ancak kurumsal ihtiyaçlara tam olarak uyması için yönetim ve gelişmiş güvenlik gibi ek bileşenler gerektiriyor. Red Hat OpenShift kurumlar için tasarlanan bir Kubernetes olarak, dünya genelinde ve tüm sektörlerdeki kurumların güvendiği bir platform. Red Hat OpenShift’in üç sürümü, müşterilere kendileri için en doğru yetenek seviyesinde başlama seçeneği sunuyor.

Red Hat OpenShift Kubernetes Engine, Red Hat OpenShift’in temel sürümü olup, konteynerleri hibrit bulutta daha güvenli bir şekilde çalıştırmak için Red Hat Enterprise Linux CoreOS temelinde kurumsal Kubernetes sunuyor. Red Hat OpenShift Container Platform, uygulama geliştirme ve modernizasyon için eksiksiz bir geliştirici ve operasyon hizmeti seti ve gelişmiş özellikler ekliyor.

Red Hat OpenShift Platform Plus, OpenShift Container Platform’un yeteneklerini temel alıyor ve gelişmiş güvenlik özellikleri, 2. Gün yönetim yetenekleri ve genel konteyner kayıt defteri içeren bir çözüm sunarak onu bir adım daha ileri götürüyor. Red Hat OpenShift Platform Plus ile kurumlar, açık hibrit bulutta bulundukları her yerde ve yazılım yaşam döngüsünün herhangi bir noktasında güvenlik özelliklerini daha tutarlı bir şekilde uygulayabiliyor ve uygulamaları yönetebiliyor.

Red Hat OpenShift Platform Plus, aşağıdaki yetenekleri bir araya getirerek OpenShift’in kapsamını genişletiyor: 

  • Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes, yazılım tedarik zincirlerinin, altyapının ve iş yüklerinin güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor.
     
  • Bir hibrit ve çoklu bulut ortamında Kubernetes kümelerinin uçtan-uca görünürlüğü, yönetimi ve kontrolü için Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes.
     
  • Red Hat Quay, altyapıları kapsayan tutarlı bir ürün hattı düzeni için küresel, ölçeklenebilir ve daha güvenli bir konteyner kaydı sağlıyor.

Kubernetes yerlisi, güçlü güvenlik yetenekleri

Red Hat OpenShift Platform Plus, Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes içeriyor. StackRox teknolojisi ile geliştirilen Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes, tüm uygulama yaşam döngüsü boyunca altyapı ve iş yüklerinin güvenliğini artırmak için Kubernetes yerlisi bir güvenlik sağlıyor.

Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes, Kubernetes yerlisi kontrolleri platformun da ötesine geçecek şekilde genişletip geliştirerek bulut yerlisi iş yüklerinin emniyetinde dönüşüm yaratıyor. Kullanıcıların, çalışan iş yüklerindeki güvenlik sorunlarını veya tehditleri izleyebilmesi gerekiyor. Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes, derin sistem düzeyinde veri toplama ve analiz yapmanın yanı sıra, uygulamaların oluşturulduğu andan dağıtıldıkları zamana kadar uygulanabilen 60’tan fazla güvenlik politikası sağlıyor.

Ek olarak, Red Hat OpenShift Platform Plus, bildirim temelli güvenliği geliştiricilerin araçlarına ve iş akışlarına entegre ederek güvenliğe DevSecOps yaklaşımı uyguluyor ve böylece kurumların “shift left” (yazılım testlerinin, yazılım yaşam döngüsünün başlarında yapılması yaklaşımı) yapmalarına yardımcı oluyor. Böylece hem yazılım yığını için hem de derleme ve CI/CD aşamasından üretime kadar bulut tabanlı bir uygulamanın ömrü boyunca gelişmiş güvenlik sağlıyor.

Varsayılan olarak güvenli olacak şekilde tasarlandı

Red Hat OpenShift, halihazırda her Kubernetes kümesi için yerleşik güvenlik özellikleri sağlayan geniş bir yetenek kümesine sahip ve Red Hat Enterprise Linux’un temelindeki güvenlik odağı üzerine inşa edildi. Bununla birlikte, kurumların genellikle karşılamaları gereken ve sektöre veya bireysel uygulamalara göre değişebilen özel güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerine de sahip. Red Hat OpenShift Platform Plus, hemen hemen her uygulama için tüm önemli güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış ve kullanıma girer girmez varsayılan standart olan araçlar, yetenekler ve politikalarla güvenliği ve uyumluluğu genişleterek daha fazla güvence sağlıyor.

OpenShift Platform Plus, yazılım tedarik zinciri ve çalışan iş yüklerinde daha fazla tutarlılık sağlamak için altyapılar arasında çalışan birden çok güvenlik özelliği, yönetilebilirlik ve otomasyon katmanı sağlıyor. Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes’i içine alan Red Hat OpenShift Platform Plus, kullanıcıların şirket içi ve bulut altyapılarını kapsayan çok kümeli Kubernetes ortamlarına güvenlik, yapılandırma, uyumluluk ve yönetişim için tutarlı operasyonel politikalar uygulamalarını sağlıyor.

Red Hat Quay’in eklenmesiyle Red Hat OpenShift Platform Plus, altyapıları kapsayan tutarlı, doğrulanmış bir derleme hattı için güçlü güvenlik özelliklerine sahip küresel bir konteyner kaydı sağlıyor.

Ulaşılabilirlik

Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes hemen kullanıma sunuldu. Red Hat OpenShift Platform Plus’ın 2021’in 2. çeyreğinde piyasaya çıkması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish