Sektörden haberler

SmartMessage, çalışanlarına “İstediği Yerden Çalışma” özgürlüğü sunuyor

İnsan Kaynakları alanında ilklere imza atan firmalardan biri olan SmartMessage, çalışanlarına isterlerse tamamen uzaktan, isterlerse hibrit (uzaktan ve ofiste) çalışma modellerini sunmaya başladı.

Pandemi döneminde uzaktan çalışmaya ilk geçen firmalardan olan SmartMessage, performans ölçümlerinde kaydadeğer artılar yakalamıştı. Şirket, bu doğrultuda tamamen uzaktan ya da hibrit (uzaktan ve ofiste) çalışma modelini hayata geçirerek yakalanan performansı daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili SmartMessage CEO’su Oğuz Küçükbarak “Tamamen dijital alanda hizmet sunan bir teknoloji firması olarak zaten denemeyi düşündüğümüz bir modelin provasını pandemi döneminde test etme şansını yakaladık. Bu dönemde başlayan çalışma şeklinin performans artışlarıyla devam etmesi bizi yeni ve çağdaş bir İnsan Kaynakları modelini oluşturmaya teşvik etti.” diyor. Yeni İnsan Kaynakları ve Kurum Kültürü politikasına göre SmartMessage çalışanları isterlerse tamamen uzaktan çalışabilecek ya da ofis-uzaktan çalışma karması bir modelde ilerleyebilecek.

Önemli olan güvene dayalı bir ortamda en iyi performansı yakalamak

SmartMessage CHRO’su Evren Erçek “Özellikle mühendislik şirketlerinin doğasında yaratıcılık ve esneklik yer alıyor. Pandemi dönemiyle birlikte birçok şirket uzaktan da süreçlerin son derece sağlıklı ve işbirliğiyle yürüyebildiğini deneyimledi. Biz SmartMesssage ailesi olarak çalışanlarımızın işlerine her koşulda sahip çıkma motivasyonlarına güveniyoruz. Yeni çalışma modelimizde ekibimizin her bir üyesi yöneticileriyle birlikte; ofise gelip gelmeyeceklerine veya ne zaman geleceklerine iş akışlarına ve gerekliliklerine uygun olarak birlikte karar veriyorlar. Bu çalışma şeklinin çalışan motivasyonumuzu ve genel performansımızı arttırarak sürdüreceğine yürekten inanıyoruz.” sözleriyle yeni sistemi özetledi.

SmartMessage uzaktan çalışanlarına Internet bağlantısı desteği ve hibrit çalışanlarına ekstra prim gibi çeşitli avantajlar sunarken, her çalışanının kendisini en rahat hissedeceği bir sistemi ayağa kaldırarak, sektörün ilklerinden birine imza attı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish