MANŞETTeknoloji

CES 2021 ilk kez dijital gerçekleşiyor!

Yılın en büyük teknoloji etkinliği, Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) bugün başlıyor. Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA), salgın nedeniyle ilk kez CES 2021’in “tamamen dijital” bir etkinlik olacağını ve izleyicilerin canlı yayını çevrimiçi izleyebileceklerini duyurdu.

Teknoloji etkinliği 11 Ocak – 14 Ocak tarihleri ​​arasında yapılacak. Bugün başlayacak etkinlik hem medyaya hem de halka açık olacak; ancak yine de önce kayıt olmak gerekiyor.

İlgilenen izleyiciler resmi CES 2021 web sitesini ziyaret edebilir ve etkinliğe kaydolabilir. Web sitesine göre, endüstri profesyonelleri, etkinlik için kayıt olduklarında endüstri üyeliğine dair kanıt sunmaları gerekecek. Hemen belirtelim, önceki CES hesabı bu yıl geçerli olmayacak.

TCL, yeni mini LED ekran teknolojisini piyasaya süreceğini ortaya koyan etkinlik için davetiyeler gönderdi. Basın bülteninde TCL, etkinlikte yeni QLED destekli TV’leri, ses çubuklarını ve diğer ev aletlerini de tanıtabileceğini ima ediyor. LG, yaklaşan Tüketici Teknolojisi Derneği (CES) 2021’de demo için ilk 48 inçlik bükülebilir sinematik sesli OLED (CSO) ekranını sergileyecek. Ekran, ihtiyaca göre düzleştirilebilen veya bükülebilen kağıt inceliğindeki bir ekrana sahip olacak.

Etkinlikte, Samsung’un yeni serisinde Neo QLED TV veya “kuantum nokta LED TV” ve Mini-LED tabanlı geliştirilmiş bir arka ışık sistemi yer alıyor. Samsung, 2021 portföyünde Neo QLED’in yeni ekran teknolojisini amiral gemisi 8K (QN900A) ve 4K (QN90A) modellerini detaylandırıyor.

LG, etkinlikte demo için ilk 48 inçlik bükülebilir sinematik sesli OLED (CSO) ekranını tanıtıyor. Monitörde, ihtiyaca göre düzeltilebilen veya bükülebilen kağıt kadar ince bir ekran bulunacaktır. Bükülebilir ekranlar, görüntüleme deneyimini en üst düzeye çıkaracak ve yüksek kaliteli oyun için faydalı olarak lanse ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish