MANŞETTeknoloji

Gizlilik tartışmaları arttıkça WhatsApp çark etti!

WhatsApp’ın yakında çıkacak olan gizlilik politikası güncellemesi, şirketin tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından pek çok eleştirisine maruz bırakıldı. Birçoğu, tesadüfen WhatsApp’ın kurucu ortağı Brian Acton ve Moxie Marlinspike tarafından kurulan Telegram ve Signal gibi diğer mesajlaşma uygulamalarına geçmeye başladı.

Eleştirilerden endişe duyan WhatsApp CEO’su Will Cathcart, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşım uygulamalarının değişmeden kaldığı ve güncellenen politikanın uygulamanın yalnızca iş iletişimi hakkında meta veriler almasına izin vereceği konusunda ısrar etti.

CEO, “Herkes, birçok ülkede WhatsApp mesaj işletmelerinin ne kadar yaygın olduğunun farkında olmayabilir. Aslında, her gün yaklaşık 175 milyon kişi WhatsApp üzerinden bir iş hesabına mesaj gönderiyor ve daha fazlası bunu yapmak istiyor ”diye tweet attı.

Cathcart, işletmelerin müşteri geri bildirimlerine hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermek için araçlar istediklerini ve veri paylaşım politikası olmadan bunun gerçekten zor olduğunu da ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish