GüvenlikMANŞET

IBM siber güvenlik için Tech Data ile güçlerini birleştiriyor

IBM’in yapay zeka ve bulut teknolojilerini birleştirdiği Cloud Pak çözümleri büyümeye devam ediyor.

Birçok farklı amaca hizmet eden bu çözüme şimdi de güvenlik yazılımlarıyla öne çıkan Tech Data destek veriyor. IBM PartnerWorld üyesi olan Tech Data siber tehditler konusunda Cloud Pak’in gücünü arkasına alarak Cyber Range isimli ürününü güçlendiriyor. 

Güvenlik eğitimi

Cyber Range uzmanlara gelişmiş bir eğitim programı olarak düşünülebilir. Program sanal bir ortamda birçok üretici ve donanım örneği üzerinden muhtemel sistem açıkları ve tehditleri simülasyon yoluyla canlandırıyor. Uzmanlar da tehdidi ortadan kaldırmaya çalışarak kendilerini kötü senaryolara karşı daha sıkı hazırlamış oluyorlar.

Karmaşık yapıya bürünen güvenlik

Kurumlar şu an için bulut kadar fiziki donanıma da bağlı hibrit çözümler üzerinden hareket ediyor. Böyle olunca işler bazen kurum tarafında kontrolden çıkabiliyor ve IT uzmanları yeni güvenlik çözümleri ve araçları kullanabiliyor. Sisteme eklenen her araç maalesef güvenliği daha da karışık hale getiriyor. İşte Tech Data ve IBM’in bu birlikteliği de aslında böyle bir ihtiyacın sonucu olarak ortaya çıkıyor. “Verinin ve onu kullanan araçların her geçen gün arttığı bir dönemde kullanıcıların güvenlik açıklarını kapatmak birinci önceliğimiz,” diyor Tech Data Ürün Çözümleri Başkan Yardımcısı Trisha Cooke.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish