Yok Artık! O Cerrahlar, Ameliyatı Apple Vision Pro Kullanarak Gerçekleştirdi!

Apple, Vision Pro’nun bol miktarda başarı bulacağı alanlardan birinin tıp endüstrisi olacağını umuyor. Meslek, karma gerçekliğin belirli alanlardaki kullanımını inceliyor ve bazı analistler, Apple’ın güçlü kulaklığının oyunun kurallarını değiştirebileceğini düşünüyor.

Daily Mail’in haberine göre, Londra’daki özel Cromwell Hastanesi’nde bir hastanın omurgasını onarmak için yakın zamanda yapılan bir operasyon sırasında, cerrahla birlikte çalışan bir ameliyathane hemşiresi hazırlık, prosedürün takip edilmesi ve doğru araçların seçilmesine yardımcı olmak için Vision Pro’yu kullandı. Bu, Birleşik Krallık’ta Vision Pro’nun kullanıldığı ilk operasyon oldu.

Londra’daki özel Cromwell Hastanesi’nde gerçekleştirilen bu operasyon, teknolojinin tıp alanındaki potansiyelini gözler önüne seriyor. 2.700 sterlinlik Vision Pro başlığı, cerrahi ekipmanların hazırlanmasında, prosedürün takibinde ve doğru araçların seçiminde yardımcı olmak için kullanıldı.

Yok Artık! O Cerrahlar, Ameliyatı Apple Vision Pro Kullanarak Gerçekleştirdi!
Yok Artık! O Cerrahlar, Ameliyatı Apple Vision Pro Kullanarak Gerçekleştirdi!

Apple’ın Sanal Gerçeklik Gözlükleriyle İlk Operasyon

eXeX adlı Amerikan şirketinin yazılımı, hem holografik hem de dokunmaksızın cerrahi kurulum ve prosedür rehberlerine steril operasyon alanından erişim sağlıyor. Bu yazılım, cerrahi süreçlerin her aşamasını takip edebiliyor ve diğer cerrahlar tarafından gerçekleştirilen prosedürlerle karşılaştırıldığında operasyonun ne kadar iyi gittiğini ölçebiliyor.

Vision Pro’nun kullanıldığı bu ilk operasyon, cihazın tıp endüstrisindeki başarısını ve cerrahi ekiplerin vizyonunu nasıl genişletebileceğini gösteriyor. Cihazın, radyoloji, hasta izleme, tıbbi eğitim ve planlama, terapi ve erken koşulların belirtilerini tespit etme gibi alanlarda da kullanılması planlanıyor.

Vision Pro’nun sadece cerrahi müdahalelerde değil, aynı zamanda tıbbi eğitim ve planlamada da kullanılabileceğini gösteren bir dönüm noktasıdır. Cihazın, cerrahi süreçleri daha güvenli, daha verimli ve daha doğru hale getirme potansiyeline sahip olduğu belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu