Webinar

Koronavirüs’ün Dijital Ayak İzine Hazır mıyız? 

COVID-19 süreciyle birlikte sadece günlük hayatımız değişmedi, devamında sosyal alışkanlıklarımız ve iletişim yöntemlerimiz de tamamen değişmiş oldu. Artık hepimiz, dijital kültürümüzde yaşanan bu dönüşümün farkına varmak ve alışmak ve hatta hazır olmak durumundayız. Bu süreçte, en önemli konulardan biri olan ‘dijital iz’in etkisini daha fazla hissedeceğiz. Yeni sürece uyum sağlarken internet ortamında bıraktığımız her iz ve etkilerini konuşurken, dahası bu etkileri nasıl önleyebileceğimizi de birlikte tartışalım.

RPA’in COVID-19’a Karşı Güç Gösterisi!

Yeni dijital düzende otomasyon süreçlerini alışık olduğumuz gibi kullanmaya devam ediyor muyuz? Mevcut kullanımların yanı sıra değişimler olduğu muhakkak bir gerçek! Peki, RPA süreçlerini COVID-19’a karşı nasıl dönüştürdük? En basit tanımıyla; şirketlerdeki tekrarlayan süreçleri otomatik hale getiren RPA süreci, bugün başta sağlık sektörü olmak üzere pek çok sektörde insanın fiziki temasının riskini tamamen ortadan kaldırabilecek boyuta ulaştı. RPA’in salgınla mücadelesini ve bu mücadelenin hem dünya hem Türkiye açısından önemini birlikte konuşuyoruz. 

Telekomünikasyon Altyapılarının Büyük Sınavı! 

Koronavirüs sürecinde Telekomünikasyon sektörünün önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bu süreçte sadece profesyonel yaşamımızı değil, günlük hayatımızdaki ihtiyaçlarımızı da internet üzerinden sürdürüyoruz. Peki, Telekomünikasyon altyapıları böylesine büyük bir yükü nasıl kaldırıyor, bu süreçte altyapılar hangi teknolojilerle destekleniyor? İlerleyen dönemde de altyapının kesintisiz çalışması için neler yapılabilir? Telekomünikasyon sektörünün önde gelenleri anlatacak…

Sivil Toplum Kuruluşları Teknolojiyi Nasıl Kullanıyor? 

#evdekal mesajıyla birlikte Türkiye bugün 7’den 70’e evlerine kapandı. Bu süreçte desteğe ihtiyacı olan ve dışarı çıkma yasağı bulunan kişilere yardım götürülmesi için STK’lar teknolojik olarak ne tür aksiyonlar alabilir? Bu aksiyonlar çerçevesinde özel bir uygulama geliştirilip, organize şekilde yardımlaşma sağlanabilir mi? Önemli STK başkanları ile bu konunun detaylarını konuşuyoruz.

Eğitimde Yeni Yaklaşım: E-öğrenim

Covid-19 ile birlikte pek çok kişi, risk ortamlarından uzak durarak, uzak mesafeler kat etmeden ve mevcut programlarını aksatmak zorunda kalmadan çeşitli yayın platformlarından eğitimlerine devam edebiliyor. Bu çevrimiçi eğitim modeli, bugün uzman eğitimciler ile etkileşimli araçlar vasıtasıyla yapılırken, ilerleyen dönemde e-öğrenim alanının interaktif bir biçimde devam etmesi ve giderek öneminin artması öngörülüyor. Eğitim sektörünün CIO’larının yanı sıra eğitim sektörüne bu noktada hizmet sağlayan şirket önderleriyle video konferansta buluşuyoruz.

Covid-19 ile Mücadelede Büyük Veri ve Büyük Veriyi Doğru Kullanmak Neden Önemli?

Büyük veri ve büyük veriye dayanan teknolojiler iş anlayışlarını değiştiriyor. Büyük veri ortamında projeler, değişen iş süreçleri ile bu ortamdaki KVKK uyumluluğu süreçlerinin genel değerlendirmesini sektörün önde gelen IT liderleri ve temsilcileriyle yapıyoruz.

Koronavirüse Tehdidine Karşı Çalışan Eğitimi

Çalışan eğitimleri bugüne kadar çoğu zaman yüksek ücretlerle ve ofis ortamlarında veriliyordu. Ancak son dönemde çalışan eğitiminde video kullanımı hayli popüler oldu. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki, bugün şirket liderlerinin % 98’i çalışanlarının eğitiminde video kullanımının önemini vurguluyor. Kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunan web seminerleri, mesleki gelişim videolarını ilgi çekici hale getirmeye odaklı oldukları için de ön plana çıkıyor. Bu kapsamda; çalışan eğitiminin şirketlerdeki önemini teknoloji liderleri HR birimleriyle birlikte değerlendirirken, konuyla ilgili hizmet sağlayan şirketler de süreçlerin nasıl daha verimli ve hızlı bir şekilde ilerlemesi noktasında görüşlerini paylaşacak.

3B Teknolojiler ile Sektörler Yeniden Şekilleniyor

3B yazdırma teknolojisi, modeller ve basit parçalardan uçak parçalarına, hayat kurtaran tıbbi implantlardan insan hücresi katmanlarını kullanan yapay organlara kadar son derece profesyonel ürünler üretmek için kullanılır. Popüleritesi her geçen gün artan 3B teknolojileri webinar’larımızda masaya yatırıyoruz.

Girişimcilik

Günümüzün popüler konusu girişimcilik, webinar konularının başında geliyor. Girişim ekosistemi, girişimcilik sorunları web seminerlerinin olmazsa olmazı… İşe sıfırdan nasıl başlanıldığı, geliştirilme aşamaları ve nasıl büyütüleceğini tartışılırken, sahip olunan bilgi ve becerilerin bu süreçte şirketlerde nasıl kullanılabileceği noktasında örnekli anlatımları sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz.

Başa dön tuşu