CIO KAHVALTISI: “Güvenli hibrit çalışma ortamı nasıl oluşturulur?”

Microsoft ve CloudCan desteğiyle gerçekleşen CIO Kahvaltıları serisinde, üretkenlik, güvenlik ve hibrit çalışma ortamı konuşuldu.

Hibrit çalışma modelleri ve iş alanları her geçen gün daha da önem kazanırken çalışanlar çalıştıkları yerde daha fazla esneklik istiyor. İşletmeler de değişen yeni iş modellerine uyumluluk kapsamında cihazlarını uzaktan dağıtma ve yönetme süreçlerini tasarlıyor ve verilerini de güvende tutmaya çalışıyorlar. Microsoft ve CloudCan desteğiyle gerçekleşen CIO Kahvaltıları serisinde IT yöneticileri, Windows 11’li modern cihazlarla kurumlarını bir üst seviyeye taşıyacak avantajları, modern end point çözümleri sayesinde iş yerindeki üretkenliği ve güvenliği, ayrıca hibrit çalışma ortamını başarı hikayeleriyle dinlemek için bir araya geldi.

Windows 11 ile güvenli cihaz modernizasyonu

Microsoft Kanal İş Ortakları Yöneticisi Taylan Çiçek, toplantı hakkında şunları söyledi: “Değerli iş ortağımız CloudCan ve CXO Medya ile beraber IT yöneticilerimizle bir araya geldik. Hibrit çalışma koşullarının kurumlara getirdiği esneklikleri, regülasyonları ve kurumların hibrit çalışma koşullarına nasıl uyumlanabilecekleri konusunda yaptığımız bilgilendirme toplantısında, Windows 11 geçişiyle beraber kurumlara sağlayabileceğimiz avantajları, esneklikleri ve kolaylıkları tartıştık. Windows 11 ile daha fazla güvenlik, cihaz yenileme ve Windows Autopilot ile dağıtım ve yönetim otomizasyonu gibi kritik çözüm noktalarına da değindik.”

Microsoft İş Ortağı Yöneticisi Tayfun Karabayır ise hibrit çalışma ortamında Windows 11 cihazlarıyla gelen güvenlik özelliklerini şu sözlerle anlattı: “Bilgi işlem yöneticilerimizle bir araya geldiğimiz bu özel buluşmada, Windows Hello For Business ile kimlik korumasının nasıl yapılacağı üzerinde durduk. Bunun yanında, parolasız kimlik doğrulama ile kimliklerin nasıl korunacağını, işletmelerin böyle bir projeyle ortamlarını ve kimlik koruma ile ataklara karşı nasıl daha güvenli hale geleceklerini tartıştık. Yine modern Windows 11 cihazlarla birlikte gelen başka bir güvenlik özelliği olan Secured-core PC’lerden bahsettik. Secured-core PC’lerle birlikte işletmeler, firmware ataklarına karşı çok daha güvenli ve korunaklı hale gelebiliyorlar. Toplantıda yaptığımız bu bilgilendirmelerle birlikte, daha güvenli bir IT ekosistemine doğru yol alacağımızı umuyoruz.”

Toplantıda cihaz modernizasyonunun geçmişten gelen zorluklarının Microsoft’un yenilikçi bulut çözümleriyle ne kadar kolaylaştırıldığını ve detaylandırılabildiğini vurgulayan CloudCan CEO’su Önder Erünsal da şu değerlendirmelerde bulundu: “Çok değerli CTO’larımız ve teknoloji uzmanlarımızla birlikte önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Özellikle Windows 11 ve cihaz modernizasyonu üzerine konuştuk. Microsoft’un yenilikçi bulut çözümleriyle çeşitli demolar yaptık. Daha önceki müşteri deneyimlerini, yurt içi ve globaldeki tecrübelerimizin aktarıldığı etkinlikte, insanların hayatlarını kolaylaştırmak üzere geliştirilen bütün bu teknolojilerin aslında ne kadar işlevsel olduğunu ve Microsoft’un bulut teknolojileri sayesinde yeni teknolojilere ne kadar kolay adapte olabildiğimizi gördük. Microsoft’un “Partner of The Year” ödülüyle birlikte edindiğimiz gelişmiş uzmanlığımızı da katılımcılarımızla paylaştık ve bu uzmanlığın gereksinimleri olan projelerde neler yaptığımızdan bahsettik. Toplantı sonunda ise müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinledik, sorularını cevapladık. Bizler için oldukça verimli geçen bu toplantıya gelen her bir konuğumuza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu