CXO Network ve Güvenlik Araştırması Raporu 2021

CIO Update dergisi olarak hemen hemen her sayımızda güvenlik ihlalleri ya da iş sürekliliği kaybı üzerine makaleler ve haberler yayınlamaya başladık. Web sitemizde yalnızca güvenlik konusunda özel alanlar oluşturduk. Dijital Dönüşüm ajandasının bile üzerine çıkmaya başlayan dijital güvenlik, artık yatırım listelerinde de en büyük kalemlerden biri haline gelmeye başladı.

Daha konsolide, daha çevik ve daha yönetilebilir altyapılara kavuşmak isteyen tüm şirketler, Zero Trust ve SD-WAN teknolojilerine yoğun ilgi gösteriyor. 2022 yılında da her ikisini konuşmaya devam edeceğiz. CXO Medya olarak Güvenlik Araştırmalarımızın ilkinde, bu iki konu başlığına odaklandık. CIO’lara hem yatırım planlarını hem de teknoloji dönüşümlerinde neleri önceliklendirdiklerini sorduk. Meslektaşlar arası iletişimi artırmaya yönelik yaptığımız her çalışmada olduğu gibi, CXO Araştırmaları’nın da sektöre olumlu katkı sağlayacağını düşünüyoruz.


“2020 yılında Hewlett Packard Enterprise, yazılım tabanlı geniş alan ağları (SD-WAN) lideri Silver Peak şirketini satın aldı. Silver Peak SD-WAN çözümleri artık Aruba SD-WAN çözümleri ile birleşti, bir parçası oldu. Silver Peak’in gelişmiş SD-WAN teknolojisi ile daha da güçlenen Aruba ESP(Kenar Servisleri Platformu), kablolu, kablosuz yerel (LAN) ve geniş alan (WAN) ağlarının bütün yönlerini kapsayan uçtan buluta (edge-to-cloud) ağ çözümleri ile kurumların bulut dönüşümlerine yardımcı olmayı hedefliyor.”

ERSİN UYAR
ARUBA, A HEWLETT PACKARD
ENTERPRISE COMPANY
ÜLKE MÜDÜRÜ

Başa dön tuşu