Readiris 14 OCR yazılımı ile PDF dosyalarını arşivlemek daha kolay

Taşınabilir tarayıcılar üreten IRIS, Optik Karakter Tanıma (OCR) yazılımları ile kullanımı kolaylaştırıyor.
DataStar’ın Türkiye distribütörü olduğu IRIS, taşınabilir, farklı tarayıcıların yanında OCR (Optik Karakter Tanıma) alanında güçlü yazılımlar da geliştiren bir şirket. Kolay kullanımlı OCR yazılımları ile hem tarama yapmayı hem de taranan metinleri arşivlemeyi sağlayan IRIS’in Readiris 14 yazılımı, bunlardan biri.
Taranan dokümanları düzenlenebilir ve rahat bulunacak şekilde arşivlenebilir hale getirmeyi sağlayan Readiris 14 yazılımı, herhangi bir belgeyi Word, Excel, PDF, HTML gibi farklı formatlarda kaydedebiliyor. Üstelik belgenin orijinal düzeni değişmeden istenilen formata dönüştürülebiliyor. Sadece Microsoft Office yazılımları değil, Adobe Acrobat, Open Office, Word Perfect, Apple Page gibi yazılımlarla da uyumlu olan Readiris 14, ayrıca taranan dokümanları PDF formatında sıkıştırarak kaydedebiliyor. Dokümanın görsel kalitesini düşürmeden yapılan bu işlem ile dosyalar 50 kata kadar sıkıştırılabiliyor. Standart PDF formatında kaydediliyor ve daha sonra rahatlıkla herhangi bir PDF görüntüleyici ile açılabiliyor.
Aranabilir PDF dosyaları
Readiris 14 yazılımı, PDF dosyalarını sıkıştırabilmenin yanında kolayca indeksleyerek arşivlemeye de olanak sağlıyor. Arşivlenen dosyaların daha sonra çok rahat bulunabilmesi için önemli olan bu özellik, kullanıcılara rahatlık sunuyor. Bulut Bilişim (Cloud Computing) desteği de olan yazılım ile taranan dokümanları bulutta arşivlemek ve paylaşmak çok kolay. Sadece tek bir tık ile bulut işlevi seçilerek bu işlem yapılabiliyor. Evernote, Dropbox, Google Drive gibi bulut hizmetleri ile uyumlu olan Readiris ile dokümanlar güvenli ve her yerden erişilebilir şekilde bulutta saklanabiliyor.
Türkçe dahil 130’dan fazla dili destekleyen Readiris 14 yazılımı, IRIS’in taşınabilir tarayıcılarının birçoğunda ücretsiz olarak sunuluyor. Yazılım, tarayıcılardan bağımsız olarak, ayrıca bireysel kullanıcılar için Readiris Pro 14, kurumsal kullanıcılar için ise Readiris Corparated 14 adlı iki versiyonu olan paket olarak da satılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu