Apple mobil uygulamalara yeni güncellemeler getirdi

Apple geçtiğimiz günlerde İOS için getirdiği yeni güncelleme sonrasında bu kez de App Store için yeni güncelleme getirdi.
Apple geçtiğimiz günlerde iOS için getirdiği yeni güncelleme sonrasında bu kez de App Store için yeni bir güncelleme getirdi. Apple, App Store’da yer alan uygulamalar için, maksimum boyut verisini 2 GB’dan 4 GB’a çıkardı. Bu değişiklik ile daha büyük hacimli uygulamaları, Apple kullanıcıları akıllı telefon ve tabletlerine yükleyebilecek.

Apple yetkilileri uyarıyor: İki güvenlikli sisteme geçin!

Mobil operatörlerin sağladığı hücresel bağlantılar ile yapılacak indirme işlemleri 100 MB ile sınırlı kalmaya devam etti. Diğer yenilik ise güvenlik üzerine oldu. Artık iMessage ve Facetime özellikleri için de iki aşamalı güvenlik mekanizması kullanılabilecek. Apple yetkilileri de hesap güvenliği açısından kullanıcıların iki güvenlikli sisteme geçmesini şiddetle öneriyor.

Apple sisteme bir yenilik daha ekledi

Uzun süredir TestFlight uygulamasını beta testte tutan Apple, sisteme bir yenilik ekledi. Artık uygulama geliştiriciler, tester’larını farklı gruplara ayırabilecek ve ayrı ayrı geri bildirim alabilme şansına sahip olacak. Geliştiriciler her gruba farklı uygulama sürümü ya da talimat da verebilecek.
26 Şubat günü web sürümü sonlandırılacak olan TestFlight için kullanıcılar iTunes Correct’ten gerekli düzenlemeleri yapmaları gerekecek.

Apple 700 milyar doları aşarak rekor kırdı

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Apple 710,7 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak tarihi bir rekor kırdı. Apple’ın hisseleri bugün 122,02 dolardan işlem gördü. Firma bu haliyle dünyanın ikinci en büyük şirketi Exxon Mobile’ın (385.4 milyar dolar) yaklaşık iki katı değere ulaştı. Bir başka teknoloji şirketi Microsoft, 2000 yılında 600 milyar dolar değere ulaşarak en büyük Amerikan firması ünvanını kazanmıştı. Microsoft’un şu anki piyasa değeri ise 349,5 milyar dolar olarak açıklandı.

Apple Tim Cook’la büyümeye devam ediyor

Steve Jobs’un ölümünün ardından Apple dümenini devralan CEO Tim Cook da yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Tim Cook, göreve geldiğinde Apple’ın piyasa değeri 350 milyar dolar civarındaydı. Böylece Tim Cook döneminde şirket piyasa değerini ikiye katlamış oldu. Uzmanlar, Apple hisslerinin 18 ay içinde 130,70 dolara yükselebileceğini öngörüyor. Hisselerin beklenen şekilde yükselmesi halinde şirketin değeri 761,3 milyar dolara ulaşmış olacak.

Apple tarihindeki en yüksek kârı elde etti

Diğer yandan, Apple 2015 yılı ilk çeyrek sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Şirket, tarihindeki en yüksek üç aylık net kârı elde etti. Apple’da ilk çeyrek finansal sonuçları resmi olarak açıklandı. Buna göre şirketin, 3 aylık dönemde 74 milyar 600 milyon dolarlık satış gerçekleştirildiği ve 18 milyar dolarlık net kar elde edildiği belirtildi. Şirketin kârında, iPhone 6 Plus’taki kâr marjının yüksekliği etkili oldu. Önceki çeyrekte ortalama 600 dolar olan (ABD için) iPhone satış fiyatları, son dönemde 687 dolar seviyesine ulaştı. Haberin devamı için tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu