Amazon'dan kurumsal e-posta servisi WorkMail

Amazon, WorkMail adını verdiği kurumsal e-posta servisini tanıttı. Bulut tabanlı sunulan WorkMail servisi, aynı zamanda takvim özelliğine de sahip.
Microsoft Outlook, web tarayıcı ya da iOS ve Android e-posta uygulamalarını kullanabilen WorkMail, kullanıcıların e-posta gönderip almalarına, kayıtlı kişilerini kontrol etmelerine, takvimlerini başka kullanıcılarla paylaşmalarına ve dosya ekleyebilmelerine izin veriyor. Amazon diğer bulut tabanlı e-posta servislerinin kurumsal e-postalardaki rehberlerle entegre olamadığını ve Microsoft Outlook’taki ünlü özelliklerden birisi olan takvim paylaşımını desteklemediğini belirtiyor.
Şirket e-postanızdaki rehberinizi WorkMail’a aktarabiliyorsunuz. Amazon, kurumsal e-posta sisteminin üzerinde kontrol sağlamak ve veriyi korumak açısından kurumsal düzeyde güvenlik özelliklerine sahip olduğunu söylüyor. Yine Amazon’un verdiği bilgilere göre WorkMail, kurumları e-posta servisleri için lisans alma, gelen güncellemeleri takip etme ya da sistemlerini yeni sürümlere taşıma gibi yükümlülüklerden kurtarıyor. Hatta Amazon, mevcut bulut tabanlı e-posta servislerinin kurumları pahalı donanımları satın alma ve karmaşık lisanslama ve bakım süreçlerinden kurtardığı iddiasında. Ancak bu sistemlerin, kurumların ihtiyaç duyduğu güçlü kriptolama yönetimi ve veri lokasyonu üzerinde tam kontrol sunmaması eleştiriliyor.
Amazon WorkMail, kişi başı aylık fiyatı 4 dolar. Bu fiyat her bir kullanıcı için sunulan 50GB’lık depolama alanını da kapsıyor.
Amazon, WorkMail hizmetini, WorkDocs özelliği ile birlikte promosyonlu bir şekilde de sunuyor. Buna göre WorkMail’in WorkDocs ile birlikte aylık fiyatı 6 dolar. Bu durumda da WorkMail için sunulan depolama alanı 50GB iken WorkDocs için sunulan kişi başı depolama alanı 200GB.
Amazon, WorkMail için 30 günlük deneme imkanı da sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu