Atos, Accenture ve HP’ye emanet

Avrupa Büyük Ölçekli Bilişim Teknolojileri Sistemleri Ajansı (eu-LISA) , Atos’un liderliğini yaptığı konsorsiyumla Avrupa’daki kamu güvenliği açısından en büyük bilgi sistemi olan ikinci kuşak Schengen Bilgi Sistemi’nin (SIS II) bakımı ve geliştirilmesi için üç yıllık bir sözleşme imzaladı.

İnsanların Avrupa Birliği’ne girişlerinin ve Avrupa Birliği’nde serbest dolaşımlarının güvenli bir ortamda gerçekleşmesini sağlayan ikinci kuşak Schengen Bilgi Sistemi SIS II, Avrupa’daki kamu güvenliği için geliştirilen kuşkusuz en büyük bilgi sistemi. Ulusal sınır kontrolleri, gümrükler ve polis mercileri arasında bilgi alışverişine de olanak tanıyan bu büyük sistem, şimdi Atos’un liderliğini üstlendiği bir işbirliğine emanet.

Atos, Accenture (NYSE: ACN) ve HP konsorsiyumu, 3 yıl boyunca ikinci kuşak Schengen Bilgi Sistemi’nin bakımından ve geliştirilmesinden sorumlu olacak. Atos bu süreçte, ihtiyaçların tanımlanmasından,uyarlanan yazılımların onaylanmasına kadar tüm SIS II’nin kapsamını yönetecek. Atos, 2013 yılına kadar kullanımda olan önceki SIS 1 sistemini de geliştirmiş ve desteklemişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu