Avnet, SimpliVity ile el sıkıştı

2009 yılında Amerika’ da kurulan ve BT’yi kurumlar için daha kolay hale getirmek sloganı ile yola çıkan SimpliVity, sunucu, depolama ve yedekleme altyapılarını tek bir mimaride buluşturan OmniCube ve OmniStack ürünülerinin Türkiye’deki satış ve pazarlama konularında Avnet ile anlaştı.  Geleneksel altyapıların karmaşıklığını ve yüksek işletme maliyetlerini ortadan kaldıran OmniCube ürün ailesi ile müşterilerine çözümler üreterek maliyet avantajı sağlayan SimpliVity kısa zamanda Türkiye pazarında önemli bir pay elde etmeyi hedeflemektedir.
Avnet Türkiye Genel Müdürü Hakkı Eren, Avnet’in günden güne büyüyen ekosisteminin sağladığı güven ve memnuniyetin Avnet’in tercih edilme sebebi olduğunu belirterek “Teknolojiyi tüm dünyadaki müşterilerimiz için iş çözümlerine dönüştürüyoruz.  Türkiye pazarında Avnet’in katma değerli hizmetlerinin SimpliVity’nin büyümesine katkı sağlayan en önemli kaynaklardan biri olacağını ve şimdiye kadar olduğu gibi Avnet olarak en son teknolojik ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin teknolojik altyapısının gelişiminde önemli bir rol oynadıklarını” ifade etti. Converged olarak adlandırılan ve bir çok farklı çözümün yeteneklerini üzerinde barındıran bu tip yeni ürünlerin oluşturduğu kategorinin hızla büyümesini beklediklerini söyleyen Eren, iş ortaklarımız ve son kullanıcı nezdinde bu kategoride teknik bilgi ve deneyim olarak en güçlü distiribütörün Avnet olacağını sözlerine ekledi.
SimpliVity Bölge Müdürü Tarcan Serdaroğlu “Bu anlaşmayı yaparken Avnet ile birlikte pazarda önemli avantajlar kazanacaklarına inandıklarını ve  katma değerli servisleri sayesinde özel bir iş modeli ile çalışan Avnet’in SimpliVity ürünlerinin yaygınlığı ve tercih edilmesi noktasında önemli bir güç olacağını belirtti. “OmniCube ürünleriyle veri yönetimini, bilginin korunmasını ve geleneksel çözümlere göre daha kolay şekilde yönetilebilmesini, sermaye masraflarını ve işletme giderlerini arttırmadan sağlıyoruz. Veri merkezlerindeki geleneksel altyapılarının karmaşıklığı ve yüksek masraf yükü gibi etmenler göze alındığında, farklı BT birimlerini tek çatı altında, kolay yönetilebilen sistem içerisinde sunan çözümler, tüm dünyada şirketlere önemli maliyet ve rekabet avantajı sağlıyor.” dedi.
SimpliVity şirketinin ürettiği OmniCube CN ailesi sektördeki ilk Hyper-Converged (Bütünleşik Altyapı) ürünlerinden biri olarak Türkiye pazarına girdi, VMware vCenter üzerinden yönetilen ve Hyper-Converged mimarisine sahip SimpliVity çözümünün sunucu, veri depolama ve yedekleme gibi geleneksel altyapı bileşenlerini tek çatı altında toplayıp, karmaşıklıklarını ortadan kaldırarak sanallaştırılan sistemlerin,ve uygulamaların  yönetimini kolaylaştırdığı açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu