Beymen’in yedekleme altyapı tercihi EMC Avamar

Moda sektörünün öncü markalarından biri olan Beymen, hizmetlerinin sürekliliğini sağlayan yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye danışmanlığında hayata geçirdiği projeyle dönüştürdü. Beymen ekibi yeni yedekleme altyapısıyla verilerini daha güvenli ve hızlı ulaşılabilir bir ortamda saklamanın rahatlığıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Mevcut yedekleme ortamlarında yaşanan sorunlarla ilgili destek alırken sıkıntılar yaşayan Beymen IT ekibi, altyapılarını son zamanların dikkat çeken tekilleştirme teknolojileri ile güncelleyerek yedekleme sürelerini kısaltmayı ve kolay ulaşılabilir yedekler alabilmeyi hedefledi. Bu doğrultuda GlassHouse Türkiye ekibinin önerdiği ve hem performansı hem de Türkiye’deki yaygınlığından çok etkilendiği EMC’nin Avamar çözümünü kullanmaya karar verdi.

Yedekleme ortamının şirketlerin IT altyapılarının son kalesi olduğunu belirterek sistemin önemini dile getiren Beymen Bilgi Sistemleri Müdürü Arif Kula, süreçle ilgili şu bilgileri verdi: “IT altyapılarının en önemli ayağı olan yedekleme sistemlerinin her zaman kolay yönetilebilir ve her hangi bir sorun yaşanması halinde en kısa sürede veri dönüşünü destekler yapıda olması gerekir. Bu kapsamda yaşadığımız sıkıntıları göz önünde bulundurarak hızlı yedek alabilen ve kısa sürede erişilebilen, güvenli bir yedekleme ortamı oluşturmayı hedefledik ve maliyetlerin bütçemize uygunluğu da bizim için önemliydi. Yaptığımız araştırmalar sonucu en doğru tercihin sistemimizi GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilemek olduğunu gördük. Önerdikleri çözüm sayesinde tamamen güvenli ve kesintisiz iş sürekliliği sağlayan bir yedekleme ortamına kavuştuk.”
Oluşturdukları yeni sistemin kendilerine pek çok kolaylık ve avantaj sağladığını belirten Kula; proje sonrasında yaşanan olumlu gelişmeler ve konusunda uzman bir ekipten aldıkları destekden dolayı da çok memnun olduklarını belirtti.
GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar da, Beymen ile başarılı bir proje gerçekleştirmekten ve olumlu kazanımlarından çok memnun olduklarını belirterek benzer çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu