En iyi Ar-Ge Merkezi Ödülü AirTies’ın

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, en başarılı Ar-Ge Merkezlerini ödüllendirdi. AirTies Ar-Ge Merkezi, sektör bazında bir kez daha ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ seçildi.

AirTies, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi”nde, ‘Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Sektör Birinciliği’ ödülüne layık görüldü. AirTies, bu sene 3.sü düzenlenen Zirve’de ikinci kez aynı ödülü almış oldu. Şirketlerin Ar-Ge performanslarının niteliği, kapasitesi, insan kaynakları ve yetkinliği gibi çeşitli kriterlere göre incelendiği değerlendirmede AirTies, sektörün en başarılı Ar-Ge merkezi oldu.

Ankara’da gerçekleştirilen Zirve’ye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yanı sıra pek çok sanayici ve iş adamı katıldı. AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Bülent Çelebi, ödülü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan aldı.

AirTies Ar-Ge ile istikrarlı büyüyor
Ar-Ge altyapısı, AirTies’ın, geliştirdiği ürünlerin donanım, tasarım ve doğrulamasını yapmak amacıyla kuruldu. Özellikle kablosuz iletişim cihazları gibi hassas ürünler için Türkiye’nin önde gelen örneklerinden birisi olma özelliği taşıyor.

Türkiye’de Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip az sayıda şirketten biri olan AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapıyor.

AirTies’in büyük önem verdiği Ar-Ge Merkezi’nin böyle bir ödüle layık görülmesinden ötürü gurur duyduklarını belirten Bülent Çelebi, “Türkiye’nin gelişmiş ekonomiler arasına girebilmesi için yenilikçi teknolojileri üretebilmesi gerekiyor. AirTies olarak bu hedefe katkıda bulunmaktan büyük onur duyuyoruz. 10 yıl önce kurulduğumuz günden bugüne, her zaman tüketici, bayi ve müşteri kanallarında ihtiyaçları ve yorumları dinledik. Üretimimize bu doğrultuda yön verdik. Her gün daha iyiye ulaşmayı ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedefleyerek çalışıyoruz. Bugün şirketimizin 111 çalışanı Ar-Ge Departmanımızda görev yapıyor. Türkiye ve faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkeler için teknoloji üretiyor. Kendi markamızla teknoloji ihraç eden bir marka haline geldik” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu