Fujitsu, yeni Primergy sunucusunu tanıttı

Fujitsu, çift soket sistemli yeni nesil Primergy sunucu sistemini tanıttı. “Böylece Primergy, 20. yılına onlarca yıllık inovasyon ve tecrübesini sürdürmenin yanında, veri merkezi çözümünde donanım ve yazılım hizmetlerini geliştirmeye devam ederek girmiş oldu” denildi.
Fujitsu tarafından yapılan açıklamaya göre dünyada ortalama her 27,5 saniyede bir Primergy sunucu sistemi pazara sunuluyor. Verimliliğe odaklanıldığının belirtildiği modelin tanımında Fujitsu, “Günümüzde önem kazanan enerji verimliliğinden çok önce Primergy sunucuları enerji tasarruflu üretildiler” diye yazdı.
Markanın belirttiğine göre Primergy sunucularının enerji verimliliği son yedi yıl içinde 28 kat arttı. “Bu artış, Fujitsu’nun izlediği yüksek kalite standartlarını göstermesi açısından iyi bir örnek oluşturuyor. Üretilen her bir sistem, sadece endüstri standartlarını karşılamak için değil bu standartların ötesine geçmek için kapsamlı ve sıkı testlere tabi tutuluyor” denildi.

Soğutma giderlerinde tasarruf

Yeni modelle ilgili açıklamada bulunan Fujitsu Küresel Sunucu İş Birimi Başkan Yardımcısı Uwe Neumeier, “Fujitsu Primergy sunucuları kalite, etkinlik ve esneklikleriyle bilişim teknolojilerini şekillendiriyor. 20 yıldır devam eden bu gelenek sürüyor ve yeni nesil Primergy sunucuları veri merkezi yönetimi sorunlarına çözüm sağlayan yenilikler sunuyor. Kullanıcılar, gelecekteki iş odaklı veri merkezi ihtiyaçlarını da gözeten modüler Primergy’yi gönül rahatlığıyla seçebilirler” dedi.
 
Intel Veri Merkezi Grubu Başkan Yardımcısı Shannon Poulin ise “E5-2600 v3 ailesinin yeni Intel Xeon işlemcileri, Primergy sunuculara inanılmaz performans, yerleşik yetkinlikler ve maliyet avantajı sunuyor. Fujitsu, müşterilerine sunucularında geliştirdiği birçok inovasyonu, etkili, rekor düzeyde performans sağlayan sunucu çözümleri sunuyor. En önemlisi günümüzün veri merkezlerinin hızla artan ihtiyaçlarını ve çeşitli iş yüklerini karşılayabiliyor” dedi.
 
Emulex Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Shaun Walsh ise “Emulex ve Fujitsu biraraya gelerek yeni bir bilgisayar ağı donanım portları aygıtı (I/O) geliştirdi. Bu çalışma, Emulex Engine (XE)100 serisi Ethernet yöneticisi üzerine kurulan Primergy DynamicLoM mimarisi üzerine inşa edildi. Bu çözüm RDMA küçük paket performanslarında 4 kat hıza ulaşıyor ve yeni nesil E5-2600 v3 ailesi Xeon işlemciler için doğru donanım haritası sunarken operasyonel maliyetleri de düşürüyor” açıklamasında bulundu.
 
Yeni nesil Primergy sunucu, iş ortakları kanalıyla pazara sunuluyor.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu