Netaş, 2014’te yüzde 17 büyüdü

Netaş; 2014 yılında vergi sonrası net kârını 2 milyon TL’den 12 milyon TL’ye çıkardığını açıkladı. FVAÖK marjının ise geçen yıla oranla 100 baz puan (bps) artırarak 39 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi.
2014 yılında satış gelirleri TL bazında %17 artan şirketin kayıtlı siparişleri, önceki yıla göre %42 artış göstererek 469 milyon TL’ye ulaştı. Netaş, operasyonlardan 27 milyon TL nakit yarattı.
Netaş’ın 2014 yılı finansal sonuçlarını ve hayata geçirdiği projeleri paylaşmak üzere düzenlenen basın toplantısına, Netaş CEO’su C. Müjdat Altay ve Netaş CFO’su İlker Çalışkan katıldı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “2014 yılı Netaş açısından oldukça verimli geçti. Geleceğimizi garanti altına alacak projeler gerçekleştirmeye ve bölgesel sistem entegratörü olma yolundaki çalışmalarımıza başarıyla devam ediyoruz. Bunun en büyük kanıtlarından biri, 2014 yılında alınan siparişlerin %30’unun yurtdışından gelmesi oldu. Aynı zamanda dikey derinleşmemizi yurtdışına taşıyarak uluslararası pazarlarda büyüme sağladık. Özellikle Bangladeş, Kazakistan ve Cezayir’de daha da derinleştik. Yurtdışı satışlarda %110, siparişlerde %260 artış sağladık. Ayrıca Türkiye’de akıllı teknolojiler üzerine geliştirilen tüm projelerde yer alıyoruz. Akıllı şehirler, binalar, stadyumlar başta olmak üzere e-kimlik, e-devlet uygulamaları ve afet yönetimi gibi birçok çalışmada da imzamız var. Ülkemizi kalkındıracak en önemli unsurun teknoloji olduğu inancıyla yolumuza devam ediyoruz.” dedi.
Finansal sonuçlarla ilgili bilgi veren Netaş CFO’su İlker Çalışkan ise “2014 yılı için paylaştığımız öngörüyü bire bir yerine getirdik. Belirlenen strateji doğrultusunda hedefe ulaştığımız, alınan büyük ölçekli sistem entegrasyonu projelerinin etkisini gördüğümüz bir yılı geride bıraktık. 2015 yılındaki finansal hedeflerimizi, satış gelirlerinde yıldan yıla dolar bazında %7 artış, FAVÖK marjının 100 bps artması ve işletme faaliyetlerimizle nakit yaratmak olarak belirledik. Kontrollü büyümeyle kârlılığı artırmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu