PS4 platformuna Dailymotion geldi

PlayStation 4 (PS4) kullanıcıları için tasarlanan yeni uygulaması sayesinde, Dailymotion’a artık bu ikonik oyun konsolu üzerinde de erişilebilecek.
Dailymotion’ın Medya Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Vincent Martin “Yeni PS4 uygulamamızı görücüye çıkartacağımız için gerçekten son derece heyecanlıyız. Bu lansman yoluyla, ikonik küresel markalar olan Sony Computer Entertainment ve PS4 ile ortaklığımızı geliştirmekten gurur duyuyoruz. Bu işbirliği, Dailymotion’ın dünya çapında sayıları milyonlara varan izleyicilerinin küresel içerik kataloğumuzu arzuladıkları her yerden izlemek, incelemek ve paylaşmaya yönelik süregelen adanmışlığını da yansıtıyor.” diyor

Kullanımı kolay navigasyon sistemi

Uygulama, PS4 kullanıcılarının içeriklerin keşfedilmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak üzere tasarlanan, kullanımı kolay ve sezgisel navigasyon sistemi üzerinden Dailymotion deneyiminin tadını eksiksiz şekilde çıkarabilmesine imkân veriyor. Kullanıcılar, Dailymotion kataloğu üzerinde, spor, oyun, moda, film veya diğer birçok ilgi alanına göre arama yapabiliyorlar. Videoları izlemeye başladıktan sonra uygulama, hem izlenmiş olan içerikler bazında hem de kullanıcının tercihleri doğrultusunda biçimlendirilen video oynatma listeleri tavsiye ediyor.
PS4™ kullanıcılarına hitap edecek şekilde tasarlanan uygulamada, canlı ve oyun video içeriklerini izlemek için bir bölüm de bulunuyor. Bu bölüm, halen Dailymotion üzerinde temin edilebilen en popüler oyun yayınlarının aktarılmasının yanı sıra, kullanıcının en sevdiği oyunlara göre, canlı yayınları filtreleme özelliğini de içeriyor.

Kişiselleştirilmiş bir deneyim

Gerçekten kişiselleştirilmiş bir deneyim için, kullanıcılar uygulama üzerinde doğrudan bir Dailymotion hesabına giriş yapabiliyor veya yeni bir hesap açabiliyorlar. Hesap kurulumunun ardından, özel olarak ayarlanan abonelik bazlı haber akışı ortaya çıkarken kullanıcılar karşıya yüklenen videolar, oynatma listeleri ve favori listeleri de dahil olmak üzere, Dailymotion üzerindeki tüm faaliyetlerine buradan ulaşabiliyorlar. Uygulama aynı zamanda Facebook’u kullanarak bağlanma ve bir Facebook hesabını kullanarak Dailymotion’a giriş yapma seçeneğini de sunuyor. Kullanıcılar daha sonra Facebook akışları üzerinden videolarını otomatik olarak paylaşabiliyorlar.
Videolar, dahili özel oynatıcı kullanılarak HLS gerçek zamanlı veri akışı ile oynatılıyor. Bu aynı zamanda kullanıcıların oynatma, dondurma, ileri ve geri sarma üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlıyor. Kullanıcılar aynı zamanda istedikleri video hakkında daha fazla detaya erişebilirken ilgili içerikleri de hızlıca bulabiliyorlar.
 

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu