Şikayetvar.com, müşteri memnuniyetinde Vestel'i seçti

Şikayetvar.com internet sitesine başvuran müşterilerin memnuniyet düzeylerinin ölçümlendiği Şikayetendex  Raporu’na göre Vestel, 2014’te şikayet yönetimi başarısıyla beş kategoride birinci olarak müşterilerinden en çok teşekkür alan marka ilan edildi.  Şikayetendex 2014 raporuna göre dahil olduğu tüm kategoriler olan bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon ve beyaz eşya genel kategorisinde bir önceki yıl olduğu gibi en yüksek şikayet yönetimi başarı puanını alan Vestel, iki yıldır liderliğini koruyor.
“Her şikayet firmayı geliştirecek bir armağandır” yaklaşımını benimsediklerini, dolayısıyla şikayetvar.com internet sitesinin sektöre önemli bir katma değer sağladığına inandıklarını söyleyen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şunları ifade etti: “Vestel, son iki yıldır birinci geldiği 5 kategori başarısını bir önceki yıla göre yüzde 13 ila 21 arasında değişen oranlarda artırdı. Hem başarı puanımızla hem de bir önceki yıla göre kaydettiğimiz artışla en yakın rakibimizin kat kat üstündeyiz. Beyaz Eşya ve Elektronik sektöründe Vestel markamızın servis seviyesini en üst düzeye getirip koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak ana hedefimizdir.”
Şikayetendex Raporu 2014’e göre Vestel, beş kategorideki birinciliğinin yanı sıra beyaz eşya kategorisinde en çok “teşekkür” alan marka oldu. Vestel bu kategoride yüzde 83,8’lik memnuniyet sağladı. Aynı kategoride bir önceki yıl da birinci olan Vestel, 2014’te memnuniyet yüzdesini 2013’e göre yüzde 16 artırdı. Vestel, birincilik puanını 2014’te bir önceki yıla göre buzdolabı kategorisinde yüzde 21, elektronik (TV), bulaşık makinesi ve çamaşır makineleri kategorilerinde yüzde 13 yükseltti.
Müşterilerden aldıkları takdirin başarılarının en büyük kanıtı olduğunu vurgulayan Erdoğan şöyle konuştu:  “Müşterilerimize verdiğimiz önemi ve değeri ortaya koyan bu başarı motivasyonumuzu daha da artırdı. Bundan sonraki hedefimiz 360 derece mutluluk için çalışmak olacak. 360 derece mutluluk Vestel ürünlerinin en ileri teknoloji ile mutluluk için üretilmesi demek.. Müşterilerimiz ürünlerimizi daha satın alırken mutlu oluyor. Biz de Vestel olarak bu mutluluğun bir ömür sürekliliğini sağlamak için buradayız.”
Şikayetvar.com internet sitesine başvuran müşterilerin, memnuniyet düzeylerinin ölçümlendiği Şikayetendex  Raporu, ürünlere gelen şikayetlerin oranı ve şikayetlerin ne kadar başarılı bir şekilde yönetilip memnuniyete çevrildiğinin müşteri tarafından  puanlanması dikkate alınarak oluşturuluyor.
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu