Sony akıllı telefon bölümünde işten çıkarmalara başlıyor

Sony tarafında, mobil cihazlardaki küçülme kararıyla birlikte, işten çıkarmalar da gündeme geldi. 
Son dönemde birbirinden farklı ve özellikle su geçirmezlik özellikleriyle dikkat çeken Sony tarafında mobil cihazların satışları giderek düşmeye başladı. Anavatanı olan Japonya’da hâlâ popüler bir marka olan Xperia serisi telefonlar, diğer ülke pazarlarında aynı başarıyı gösteremediler.

Sony Kanada gibi bazı ülkelerde mağazalarını kapattı

Bu yüzden geçtiğimiz sonbaharda cep telefonu departmanını küçültme kararı alan Sony, yatırımlarını çok daha kârlı giden Playstation gibi bölümlere kaydıracağını açıklamıştı. Tıpkı Samsung gibi cep telefonu model sayısını azaltma kararı alan Sony, Kanada gibi bazı ülkelerdeki perakende mağazalarını da kapatmıştı.

“Sony 1000 kişiyi işten çıkaracak” iddiası

Yeni bir söylenti ise şirketin mobil departmanından 1,000 civarında personele yakında yol vereceğine işaret ediyor. Bu elemanların özellikle Avrupa ve Çin branşlarından çıkarılacağı fısıldanıyor. Şirketin bu konuda henüz herhangi bir açıklaması olmadı, ancak duyurunun 4 Şubat tarihinde diğer mâli raporlarla birlikte yayınlanacağı söyleniyor.

Sony, mobil fotoğrafçılık ödülü verecek

Öte yandan, Dünyanın en prestijli fotoğrafçılık ödüllerinden biri olan ve Dünya Fotoğraf Örgütü tarafından düzenlenen 2015 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’ne, mobil fotoğrafçılık kategorisi eklendi. Mobil fotoğrafçılık kategorisinin birincisi üstün kamera özellikleri ve akıllı sosyal kamera uygulamalarıyla kullanıcılara birer profesyonel fotoğrafçı olma olanağı sağlayan Sony Xperia akıllı telefon ve tablet gibi ürünlerden oluşan Sony Mobile paketi kazanacak ve Londra’da düzenlenecek ödüllere katılma fırsatı yakalayacak.
Akıllı telefonlarda kullanılan yeni kamera teknolojileri sayesinde fotoğrafçılar, önemli anlarını her koşulda ve her yerde rahatça fotoğraflayabiliyor. 2015 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri kapsamında yer alacak yeni mobil fotoğrafçılık kategorisi de bu yeni yaratıcı özgürlüğe dikkat çekerek, mobil fotoğrafçılığın ve fotoğrafçıların bu sanata yaklaşımlarını yeniden tanımlamalarına katkıda bulunacak.

Siz de ödüllü bir fotoğrafçı olabilirsiniz!

Bu senenin yarışma konusu olan “Hayatta ne ekersen onu biçersin” sözünden yola çıkarak, akıllı telefon sahipleri çektikleri en güzel anları 27 Ocak – 27 Şubat 2015 tarihleri arasında www.worldphoto.org adresine yükleyerek yarışmada yer alabilecek ve ödüllü bir fotoğrafçı olma şansı yakalayacak. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri jürisi tarafından belirlenecek 20 fotoğraf Dünya Fotoğraf Örgütünün internet sitesi www.worldphoto.org  adresinde yayınlanacak ve yarışmayı kazanan fotoğraf, 10-17 Mart 2015 tarihleri arasındaki halk oylaması ile belirlenecek.
Oylama ile seçilecek en iyi fotoğrafı çeken fotoğrafçı, 23 Nisan 2015 tarihinde Londra’da düzenlenecek Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri Töreni’ne katılma fırsatı yakalayacak. Kazanan fotoğrafçı ayrıca üstün kamera özellikleri ve akıllı sosyal kamera uygulamalarıyla kullanıcılara birer profesyonel fotoğrafçı olma olanağı sağlayan Sony Xperia akıllı telefon ve tablet gibi ürünlerden oluşan bir Sony Mobile paketi de kazanacak. Haberin devamı için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu