Veeam Availability Suite v8’in yeni sürümüne yoğun ilgi

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam Software, Veeam Availability Suite v8‘e gösterilen ilginin beklentilerin üzerinde olduğunu açıkladı. 30 bin işletme, çözüme ilgisini lansman öncesi kaydolarak gösterdi, bu da kesintisiz çalışmaya şirketlerin her gün artan ihtiyacını ortaya koydu. Ürünün çıkmasını izleyen ilk 90 günde müşterilerin yüzde 36’sından fazlası -45 bin kuruluma denk geliyor- ürünlerini Veeam Availability Suite v8’e yükseltti. Müşteriler, olası müşteriler ve iş ortaklarının günde 1200’den fazla kez çözümü indirmesi ilginin yoğunluğunu gösterdi.

Yeni versiyona yükseltme aşamasında göze çarpanlar:

  • İşletmelerin neredeyse üçte ikisi yükseltme sürecinin “dakikalar içinde” tamamlandığını belirtiyor.
  • Diğer yazılım sağlayıcıların geliştirmeleriyle kıyaslandığında yüzde 95 Veeam Availability Suite v8’in basitlikte yeni bir standart belirlediğini söylüyor.
  • Ayrıca müşterilerin yüzde 91’i dışarıdan herhangi bir yardım almadan geliştirme sürecini kendilerinin yapabildiğini ve bunun da kullanım kolaylığını gösterdiğini belirtiyor.
  • Cevap verenlerin yüzde 75’e yakını v8 sürümünün beklentilerini artırdığını ya da geliştirme süreci sona erdiğinden beri çok memnun olduklarını söylüyor.
  • Daha önce sunulan özellikler / ürünler Veeam Explorer for Microsoft Active Directory (yüzde 21), Veeam Explorer for Microsoft Exchange için iyileştirmeler (yüzde 19), Veeam Explorer for Microsoft SQL Server (yüzde 18) ve kopyalama iyileştirmeleriydi (yüzde 17)

Veeam CEO’su Ratmir Timashev günümüz kullanıcılarının her zamankinden daha talepkar olduğunu ve her gün artan şekilde veri yaratıp, bu uygulama ve verilere de 7 gün 24 saat ulaşmayı beklediklerini söyledi. Bu beklentinin BT üzerinde çok büyük bir yük oluşturduğunu vurgulayan Timashev, “Önümüzdeki yıl kesintisiz çalışma aralığıyla, kesintisiz çalışmanın beklentileri ve BT’nin bunu karşılaması arasındaki fark, baş edemeyen işletmeler zorlanacak. Veeam inovasyonu sayesinde kesintisiz çalışma aralığına seslenmeye söz verdi ve Veeam Availability Suite v8 bu konuyla doğrudan ilgileniyor. Müşterilerin ürünü benimsemesi çok hızlı oldu ve ilk çeyrekte çözümle ilgili pazarda verilen ilk yorumlar da mükemmel. Veeam Availability Suite v8’in kullanıcılara neler sunacağını bilmek bizi heyecanlandırıyor ve müşterilerimiz de bu heyecanı bizimle paylaşıyorlar” dedi.
Son araştırmalara göre, CIO’ların yüzde 82’si işletmelerinin kendilerinden bekledikleri BT hizmetlerine anında ve kesintisiz erişimi sağlayamadıklarını itiraf ediyor. Bu kesintisiz çalışma aralığı anında masraf olarak geri dönüyor: Kurtarılamayan yedeklemelerin geri dönülmez şekilde kaybolması sonucunda ciro, üretkenlik, fırsatlar ve veri kaybı işletmelere 2 milyon dolardan fazla uygulama iş görmezlik maliyeti çıkartıyor. Veeam Availability Suite v8, müşterilerine yeni bir tür çözüm sunarak kesintisiz çalışma aralığını kapatıyor. Bu çözüm tüm uygulamaların ve verinin RTPO™’sunu (kurtarma zamanı ve nokta hedeflerini) 15 dakikanın altına düşürüyor.
Veeam Availability Suite v8, 200’den fazla yeni özellik ve iyileştirmeyle modern veri merkezi teknolojisini bir adım öteye taşıyor: Sanallaştırma, modern depolama ve bulut. Kesintisiz çalışmayı sağlayan beş anahtar özelliğe sahip:

  • Yüksek hızlı kurtarma: İstediğinizi istediğiniz şekilde hızlıca kurtarıyor. Örneğin; Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint, NetApp ve HP depolama bellek kopyalarından hızlı ve kolay kurtarılabiliyor, Veeam Explorers ileyse çok daha fazlasını gerçekleştiriyor.
  • Veri kaybını önleme: Ayarlanmış zamanlarda veri koruma (near-CDP) veri koruma ve geliştirilmiş felaket kurtarma. Kullanıcılar 50 kata kadar daha hızlı site dışı yedekleme alacakları yerleşik WAN hızlandırıcılı NetApp ve HP depolama bellek kopyalarından yedeklemeleri çok hızlı şekilde yaratabiliyorlar. Ek olarak, yedekleme, uçuş ya da dinlenme sırasında veriyi koruyan uçtan uca şifrelemenin yanında Veeam Cloud Connect ile hızlı ve güvenli bulut yedeklemesi de yaratılabiliyor.
  • Kanıtlanmış koruma: Her zaman her dosyanın, uygulamanın ya da sanal sunucunun garantili kurtarılması.
  • Değeri yükseltilmiş veri: Üretim ortamınızın birebir kopyasını oluşturmak için yedekleme verisi kullanılıyor.
  • Tam görünürlük: Operasyonel etkileri olmadan önce sorunların proaktif takibi ve uyarısı.

 

İlgili Makaleler

Kullanıcılar Veeam Availability Suite v8 için ne söylüyor?

 
Nick Howell – NetApp Sanallaştırma Çözümleri Mimarı: “Veeam Availability Suite v8’in NetApp’la entegrasyonu Elvis için fıstık ezmesi ve muzlu sandviç neyse o anlama geliyor.”
Nicki Pereria – Zettagrid CTO’su: “Veeam Cloud Connect’i, Veeam Availability Suite v8’in bir parçası olarak, yedekleme depolamasına büyük fark yaratacak esneklik getiren gerçek bir oyun değiştirici olarak görüyoruz.”
Mario Anger – University of British Columbia Kıdemli Sistem Yöneticisi: “Veeam Availability Suite v8’i yüklemek önceki çözümümüzle karşılaştırıldığında çocuk oyuncağı gibiydi. Geliştirme sorunsuzdu ve ürünün yedekleme penceremizi en az yüzde 70 azaltacağını tahmin ediyorduk. Bu geliştirmeyi yapmamızın bir diğer nedeni de NetApp entegrasyonuydu ve bunun operasyonlarımızı nasıl dönüştüreceğine yönelik büyük umutlarımız var.”
Flavio Gatto – Doimo Cityline S.r.l. BT Yöneticisi: “Veeam Availability Suite v8 ve NetApp’la gerçekleştirdiği depolama entegrasyonuna teşekkürler. En sonunda bir yıldan fazla zamandır sürdürdüğümüz yedekleme altyapısı yenileme projesini bitirebildik. Veeam’le yedeklemeler yapmak ve onarmak için NetApp yedekleme bellek kopyalarının değerlerini artırmak şirketimiz için gerçek bir değer anlamına geliyor. Verimizin gerektiği gibi korunduğunu bilmek rahatlamamızı sağlıyor.”
Samuel Sanders – Surrey Bank and Trust BT’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Asistanı: “Şimdiye dek beni bu kadar etkileyen bir kesintisiz çalışma uygulaması kullanmamıştım. Veeam Availability Suite v8’in kullanım kolaylığı, ara yüzünün sezgiselliği, özellikleri. İstediğimiz tüm özelliklere sahip ve istemediğimiz hiçbir şey de yok. Sıradan çözümlerin olduğu bir sektörde yeni bir soluk oldu. En sonunda birisi mükemmel yedekleme, kopyalama ve felaket kurtarma ürününü yarattı.”
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu