Site icon CIO Update

VeriPark, enova:’yı satın aldı

Tüm dünyada finans devleri için hayata geçirdiği bankacılık, sigortacılık ve emeklilik projeleri ile küresel alanda dikkatleri üzerine çeken VeriPark, enova:’yı satın aldı. Türkiye’de Microsoft’un en yetkin SharePoint iş ortaklarından biri pozisyonunda bulunan enova:’nın tüm hissesi Veripark’a geçti.
VeriPark CEO’su Özkan Erener satın almayla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “enova: satın alması, VeriPark’ın portal ekosisteminde çok daha etkin çalışmalar gerçekleştirmesi adına son derece önem taşımaktadır. Özellikle İnsan Kaynakları alanında kayda değer çalışmalar yürüten enova:’nın, VeriPark ürünleri ile beraber çok daha kolay ulaşılabilir çözümler sunmak konusunda rakipsiz bir noktaya gelmesini hedeflemekteyiz.”
2000 yılının başlarından bu yana kurumsal intranet portalleri, internet ve extranet portal çözümleri, kurum içi doküman yönetimi, iş süreçlerinin geliştirilmesi, kurumsal uygulama entegrasyonu ve kurumların ihtiyaçlarına yönelik özel yazılım geliştirme konularında faaliyet gösteren enova:, aynı zamanda Microsoft’un önde gelen iş ortaklarından biri konumunda.
VeriPark ile yapılan anlaşmayı değerlendiren enova: Genel Müdürü Beni Melamet, “VeriPark ile hayata geçen işbirliği enova: markasının bulunduğu pozisyonunu daha da güçlendirmesine yol açacağına olan inancımız tam. Farklı alanlarda derinlemesine uzmanlaşmış iki firmanın enerjisi ile enova:’nın yeni nesil çözümler geliştirme konusunda öncü ve lider bir konuma gelmesini planlıyoruz”, dedi.
Çoğunlukla özel sektör kuruluşlarına hizmet veren enova:, aynı zamanda Almanya, Fransa ve Azerbaycan’a da açılarak gerçekleştirdiği danışmanlık hizmetleri ve projeler ile yurtdışında da faaliyetlerini sürdürüyor.

Yeni ofis Londra’da

Bankacılık, perakende, sigorta, telekom ve emeklilik sektörlerine yönelik yazılım çözümleriyle Türkiye’de ve EMEA bölgesinde saygın bir yere sahip olan ve dünya finans devleri için hayata geçirdiği başarılı projelerle küresel pazarda dikkatleri üzerine çeken VeriPark, emin adımlarla büyümeye devam ediyor.
Ocak 2015’te Londra’da açtığı ofisle uluslararası pazarda Dubai, Kahire ve Riyad’dan sonraki dördüncü ofisini açan VeriPark, İzmir’de konumlandırdığı yazılım üssü ile yazılım ihracatı konusundaki iddiasını da giderek arttırıyor.
2000 yılında müşterilerinin iş ihtiyaçlarına doğru bir platform ve aynı zamanda katma değer sağlayacak, en uygun yazılım çözümlerini önermek, geliştirmek ve sunmak hedefiyle faaliyetlerine başlayan enova:,
15 yılı aşkın tecrübesi, marka bilinirliği ve kurumsal sektörde 100’ün üzerinde gerçekleştirdiği başarılı projeler ile Microsoft’un önde gelen sistem entegratörlerinden biri.
1998 yılında İstanbul’da kurulan VeriPark ise, finans ve bankacılık sektörüne yönelik geliştirdiği yenilikçi çözüm ve hizmetleriyle dikkat çekiyo. Microsoft’un tüm dünyadan sadece en yetkin 26 iş ortağının yer aldığı Microsoft Dynamics Global ISV listesinde yer almaya hak kazananVeripark Türkiye, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika’da; bankalar, kredi kuruluşları, sigorta şirketleri, emeklilik fonları, telekom şirketleri, aracı kurum ve yatırım şirketlerinin, iş süreçlerini yeni nesil teknolojilerle dönüştürmelerini sağlıyor.

Exit mobile version