Vestel, Çeşme'ye orman kuruyor

Vestel, sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde yürüttüğü faaliyetlerine 10 bin fidanlık Vestel Ormanı ile bir yenisini ekledi. Vestel Ormanı, “Gelecek kuşaklar orman yok demesin” sloganıyla 20 yıldır çevre ile ilgili birçok başarılı çalışmaya imza atan Ege Orman Vakfı ile birlikte Çeşme – Ildırı – Kadıovacık’ta oluşturuluyor. Vestel, çevreye ve insana saygının simgesi olarak gördüğü bu ormana hayat vermek için müşterileriyle de işbirliği yapıyor.
Daha yaşanılabilir bir çevre ve daha sağlıklı insanların, sürdürülebilirliğin temelini oluşturduğunu belirten Vestel Ticaret Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler Vestel Ormanı projesi ile ilgili şunları söyledi:
“Doğal kaynakların bilinçsiz kullanımı, plansız yapılaşma ve kontrolsüz atıkların dünyamız üzerinde yarattığı olumsuz çevresel etkiler sadece bugünü değil, geleceğimizi de tehdit ediyor. Sadece anı düşünerek bencil davranmamalı, asırlardır insanlığa ev sahipliği yapan yerküremize gelecek nesilleri de düşünerek sahip çıkmalıyız. Her bireyin her kurumun çevreye katkı sunmak için yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Biz de Vestel olarak bu alandaki kurumsal sorumluluğumuzu seve seve yerine getirmekten son derece mutluyuz.”

Çevreyi ve insanı dikkate alıyor

Vestel’in, doğal kaynakların üzerindeki baskıyı en aza indiren verimlilik odaklı üretim teknolojilerinden enerji tasarruflu ürünlerine kadar her aşamada çevreyi ve insanı dikkate aldığını vurgulayan Güler şöyle konuştu:
“Ege Orman Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz Vestel Ormanı projesi, tüm bu çalışma ve gayretimizim bir adım ötesidir. Çevre duyarlılığımızı bir adım öteye taşıyıp tüketicilerimizle paylaştığımız en anlamlı projemizdir. Vestel müşterilerine Vestel Ormanı’nda dikili bir ağaçlarının olacağını müjdelemekten gurur duyuyoruz.”
Vestel’in, Enerji Verimliliği Haftası’nda 10 bin fidanlık Vestel Ormanı oluşturmak için çalışmalara başlamasından mutluluk duyduklarını belirten Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol “Vestel,  Enerji Verimliliği Haftası’nda çok anlamlı bir projeye imza attı. Vestel bu kampanya ile doğaya katkıda bulunmanın yanı sıra tüketiciler üzerinde  enerjinin bilinçli kullanımı konusunda  farkındalık yaratılmasına da katkı sağladı. Vestel‘i  ve Vestel tüketicilerini çevre konusunda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kutluyoruz” dedi.

Müşteriler de fidan bağışlayabilecek

Vestel, 10 bin fidanlık Vestel Ormanı’na fidan bağışında bulunan müşterilerine Doğa Dostu Sertifikası yollayarak teşekkür edecek. Kampanya kapsamındaki Vestel ürünlerini alan kullanıcılar, kendilerine kısa mesaj aracılığıyla iletilecek kod ile Vestel web sitesi üzerinden fidan bağışını gerçekleştirebilecekler. Vestel’in kampanya kapsamındaki ürünleri arasında klimalar, çamaşır ve bulaşık makineleri ile ankastre ürünler yer alıyor. Tüketiciler kampanya ile ayrıntılı bilgiye Vestel.com.tr üzerinden ulaşabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu