Yandex, Bursa'nın trafik yoğunluğunu göstermeye başladı

Türkiye’ye özgü yerelleştirilmiş hizmetler geliştirmeye devam eden Yandex, İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Bursa’da da trafik yoğunluğunu göstermeye başladı. Kullanıcılar Yandex ana sayfası, Yandex.Haritalar ve Yandex.Navigasyon üzerinden Bursa trafiğinin durumunu anında öğrenebilecek.
Nüfus ve araç sayısı arttıkça, Türkiye’de trafik her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir problem haline geliyor. Dünyanın en kötü trafiğine sahip şehirleri arasında yer alan İstanbul başta olmak üzere Ankara ve İzmir’de trafik sürücülerin yollarda çok uzun zaman kaybetmesine neden oluyor.
Trafik sorunu ülkemizde artık sadece İstanbul, İzmir ve Ankara ile sınırlı değil. Diğer şehirlerde de trafik sıkışıklığı günlük hayatı etkileyecek düzeye gelmeye başladı. Buradan hareketle Yandex, İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Bursa için de trafik durumu kullanıcılarla paylaşmaya başladı. Bursa’daki trafik durumunu Yandex ana sayfası, Yandex.Haritalar ve Yandex.Navigasyon üzerinden, 2 dakikada bir güncellenen verilerle, 0 ile 10 arasında değişen değerler şeklinde görebilmek artık mümkün.

Bursa’da Hafta İçi ve Hafta Sonu Trafiği

Bursa trafiğini paylaşmaya başlayan Yandex, şehirdeki trafik yoğunluğunun genel durumunu ortaya koyan bir analiz de yaptı. Yandex.Trafik Haber Ajansı’nın istatistiklerine göre hafta içi günlerinde Bursa’da trafik sıkışıklığı saat 06:00’dan itibaren artmaya başlayarak saat 08:00–08:50’ye doğru 5 puanlık en yoğun seviyeye ulaşıyor. Hafta içi akşam saatlerinde ise Bursa’da trafiğin sabaha göre daha yoğun olduğu gözleniyor. 18:10 ile 19:40 saatleri arasında trafik yoğunluğu 7 puan seviyesine ulaşıyor.
Hafta sonu ise Bursa’da trafik özellikle cumartesi akşamları yoğunlaşıyor. Cumartesi saat 13:00’te artmaya başlayan trafik yoğunluğu, saat 18:00’de en yüksek seviyeye ulaşıyor. Cumartesi akşamları yaşanan trafik yoğunluğu, zaman zaman hafta içi ile aynı seviyeye de gelebiliyor. Bursa’da haftanın trafik açısından en rahat günü ise pazar. Cumartesi ortalamasına göre 1 puan daha düşük bir trafik yoğunluğunun görüldüğü pazar günlerinin en yoğun saati ise 16:00 olarak tespit edilmiş.
 
 

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu