Zenium, Frankfurt’ta yeni bir veri merkezi satın aldı

Veri merkezi sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Zenium, Frankfurt’ta yeni bir veri merkezi satın aldığını açıkladı.

Veri merkezi yatırımcısı İngiliz menşeli Zenium Technology Partners, Türkiye’deki ilk veri merkezi yatırımı İstanbul One’ın ardından şimdi de Frankfurt’ta yeni ve özel tasarım veri merkezi satın alımını tamamladığını açıkladı. Sektöründe Avrupa’nın en büyüklerinden biri olmayı hedefleyen Zenium Frankfurt One, şirketin veri merkezinde büyüyen portföyünün önemli bir parçası haline gelecek.
Zenium Frankfurt One, hem şehir merkezi hem de havalimanına rahat erişim imkanı sunarak, veri merkezi ihtiyacı duyan iş ortaklarının ilgisini çekiyor. 2012 yılında yatırımı tamamlanan merkez, 15 bin metrekarelik net teknik alanıyla da her kapasitedeki talebe yanıt verebiliyor. Aynı zamanda enerji verimliliği düşünülerek tasarlanan veri merkezi, tam kapasiteye ulaştığında, yaklaşık 1,3 güç kullanım etkinliği ile çalışacak. Diğer Zenium yatırımında olduğu gibi bu merkezde de müşteriler hizmet alacakları telekomünikasyon sağlayıcısını seçme özgürlüğüne sahip…

İlgili Makaleler

“Yükselen pazarlara yatırımlarımız sürecek”
Yeni yatırımla ilgili konuşan Zenium CEO’su Franek Sodzawiczny, “Global müşterilerimizden gelen talep karşısında gerçekleştirdiğimiz bu satın alma bize, Avrupa’nın en önemli veri merkezi lokasyonlarından birine girme imkanı sağladı” diyor. Enerji verimliliği ile ölçeklenebilirlik olanağını bir araya getiren Frankfurt One ile Zenium’un yüksek kaliteli veri merkezi sunumundaki yenilikçi yaklaşımını bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Sodzawiczny sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Zenium’un veri merkezi sektöründe deneyimli ekibi bu kez de Avrupa’da uzmanlığını ispatlayacak. Bu satın alma, Zenium’un güçlü müşteri talebinin bulunduğu yükselen pazarlara yatırım yapmaya devam edeceğinin de en önemli göstergesi… Sektördeki yatırımlarımız ve satın almalarımız aynı hızda devam edecek.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu