ZyXEL’den yeni ürün

Uçtan uca iletişim çözümleri sunan ZyXEL’in yeni tümleşik erişim ağ geçidi hotspot ürünü pazarda yerini aldı.  Dual radio ve Dual bant özelliğine sahip UAG4100, mevcut Wi-Fi ağ geçitlerine kıyasla iki kata kadar daha fazla kullanıcıyı destekleyebiliyor.

Telekom servis sağlayıcıları, küçük ve orta ölçekli işletmeler ile ev kullanıcıları gibi çok geniş bir yelpazedeki müşteriler için yenilikçi çözümleri sunan ZyXEL, Tümleşik Erişim Ağ Geçidi hotspot ürününü UAG4100’ı piyasaya sundu. Ürün, kendi sınıfında en iyi servisleri sunmasıyla dikkat çekiyor. ZyXEL’in UAG4100 çözümü, 2.4 ve 5 GHZ olmak üzere çift bant ve çift radio özelliğine sahip olduğu için, mevcut Wi-Fi ağ geçitlerine kıyasla iki kata kadar daha fazla kullanıcıyı destekleyebiliyor ve daha iyi bir internet tecrübesi sağlıyor.

İnternet bağlantı kalitesi güvence altında

UAG4100’de bulunan çift radio desteği ve dual bant teknolojisi, 2.4 GHZ bandı dolduğunda, otomatik olarak 5 GHz bandına geçiş yapıp trafik akışını düzenliyor. Böylece bant genişliği yetersizliğinden kaynaklanan kararsız veri aktarımı engellenmiş oluyor. Ürün, 200 kullanıcıyı destekliyor. İlave lisans ile 300 adet kablolu veya kablosuz kullanıcı, eş zamanlı internete bağlanabilirken, her bir hesap için bant genişliği önceliği atanabiliyor. İnternet bağlantı kalitesini güvence altına alan ürün, bant genişliği istismarını da engelleyecek şekilde üretildi. Böylelikle kullanıcıların internet gezinti deneyimleri ve müşteri memnuniyetleri en üst seviyede tutulabiliyor.

Online trafik kayıtları düzenli şekilde tutuluyor

Avrupa Birliği Veri Saklama Direktifi (2006/24/EC) ve 5651 Sayılı Kanunu, kamuda ve özel sektörde internet erişimi sağlayan kurumların online trafik kayıtlarını belirli formatlarda ve belirli sürelerde tutmalarını zorunlu hale getirdi. Turizm ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren firmaların da veri saklama konusundaki düzenlemelere uymaları gerekiyor. Bu gereksinimi karşılayacak özellikte ekipmana sahip olmayan firmalar için yasal prosedürlere uymaya çalışmak, ciddi bir iş yüküne neden olabiliyor. UAG4100 Tümleşik Erişim Ağ Geçidi ürünü, kullanıcı hesap bilgisi, MAC adresleri, kaynak ve hedef IP bilgisi gibi verileri kayıt altına alıyor. Bu kolaylık, işletmelerin yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerini ve istenildiği takdirde ilgili kurumlara bu verileri iletebilmelerini sağlıyor.

ZyXEL UAG4100 Hotspot ürünü, gömülü faturalandırma (internet kullanımını bilgilendirme amaçlı, mali değeri olmayan) işlevine de sahip.  İşletmeler, bu fonksiyon sayesinde müşterilerine en uygun erişim ayrıcalıklarını sunabiliyor. Faturalandırma işlevleri; Web sitesi doğrulama, kullanıcı giriş onayı ve RADIUS sunucu doğrulaması özelliklerini içeriyor. ZyXEL UAG4100, bu özelliklerle birlikte, kullanıcı girişi için gerekli verilerin mobil cihazlara gönderilmesini sağlayan SMS desteğine de sahip. Kullanıcılar, şifrelerini kaybetme derdi olmadan mobil cihazlarına kaydedebiliyor.

Ürün, entegre WLAN kontrolörü sayesinde, ön yapılandırma gereksinimi olmadan, erişim noktası konuşlandırması yapmayı mümkün hale getiriyor. ZyXEL UAG4100, erişim noktaları ile bağlantı sağladığında, mevcut yapılandırma ve ayarlar, anında tüm erişim noktalarına uygulanabiliyor. Böylece hem erişim noktası yönetimi (AP Controller) hem de Wi-Fi takibi merkezi olarak UAG4100 üzerinden yapılarak Wi-Fi kurulumundan kaynaklanan karışıklıkların önüne geçilebiliyor. WLAN Controller özelliğine de sahip UAG4100, mevcut 8 Erişim Noktasıyla birlikte (Access Point), AP sayısı yükseltme lisansı sayesinde 16 Erişim Noktasını yönetebiliyor. Piyasaya sürülen UAG4100 Tümleşik Erişim Ağ Geçidi ürünü, turizm ve eğlence sektöründeki işletmecilerinin yeni internet ağı kurmalarını, kullanıcıların işlemlerini verimli bir biçimde yönetmelerini ve müşterilerine kesintisiz servis verebilmelerini mümkün kılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu