Profesyoneller için Z30

Bu sene oldukça fırtınalı bir dönem geçiren BlackBerry, bu güne kadar sunduğu en büyük ekranlı telefonu ile kurumsal pazarda iddiasını sürdürmeye hazırlanıyor.

2013 yılında yeni ürünlerinden ziyade geleceği ile ilgili endişelerle çok konuşulan BlackBerry, şu anda yol haritasını yeni modelleri ve mobil yönetim platformu üzerine çizip devam etme kararı almış durumda. Birçok kurum halen güvenlik ve yönetilebilirlik açısından BlackBerry’i tercih etmeyi sürdürüyor. Özellikle mobil tehditlerin gittikçe önem kazandığı ve birbiri ardına felaket hikâyelerinin gelmesi ile birlikte kurumlar daha güvenilir ve yönetilebilir mobil ortam konusunda çalışmalarını hızlandırıyor. Bu güne kadar tüketicilerin beğendiği daha ilginç özelliklere sahip ürünler, kalın, basit ve bu özelliklerden yoksun kurumsal ürünlere karşı zafer kazanıyordu. BlackBerry yeni nesil 10 platformu beraberinde gelen ürünler ile bu algıyı yıkmaya çalışıyor. Dahası, daha yenilikçi ve hem tüketici ihtiyaçlarını karşılayan hem de kurumların dahili ağlarına rahatça ekleyebileceği özellikleri bir arada sunuyor. Yeni nesil Z30 bu yaklaşımın en son ürünü.

İlgili Makaleler

En büyük BlackBerry   

BlackBerry 10 platformunun son ürünü olan Z30, bu güne kadar piyasaya sürülmüş olan en büyük ekranlı cihaz. 5 inçlik dokunmatik Super AMOLED ekran, 1280 x 720 çözünürlüğe sahip. Bu bir önceki Z10 ile kıyaslandığında çok daha parlak ve renk derinliği daha yüksek bir ekrana sahip. Hem büyüyen ekran, hem artan parlaklığa rağmen ise toplam enerji tüketimi %20 civarında azalmış durumda. Ekranın bu şekilde büyümesi ile birlikte yeni BlackBerry OS 10 işletim sisteminin kullanımı çok daha kolay hale gelmiş durumda.

Yeni işletim sistemi ile beraber ciddi anlamda hız kazanmış olan BlackBerry ürünleri, şimdi yeni işlemciler ile birlikte bu hızlarını ikiye katlamış gibi görünüyor. Z30 içerisinde bulunan 1.7 GHz’lik çift çekirdekli işlemci, hem tarayıcıda hem de uygulamalar arası geçişte diğer platformlarda alışık olmadığınız bir hız kazandırıyor. Aynı işlemcinin dört çekirdekli versiyonu olmasına karşın BlackBerry yeni Z30’da çift çekirdekli özel bir sürümü kullanarak aynı zamanda pil tasarrufu sağlıyor.

Hem güçlü işlemci hem de büyük ekran birleştiğinde genelde kısa pil ömrü ile sonuçlanır. Z30’un arkasında yer alan 2880 mili amper saatlik batarya sayesinde 25 saatlik görüşme süresine kavuşmuş oluyorsunuz. Genelde her akşam pil şarj etmeye alışkın olanlar için bu iki ve hatta üç günde bir şarj anlamına geliyor.

Z30’ün önünde bulunan 2 megapiksel kamera görüntülü görüşmeler için üst düzey kalite sunarken arka tarafta bulunan 8 megapiksel kamera ile yüksek çözünürlükte fotoğraf ve 1080p HD kalitesinde videolar çekebiliyorsunuz.

Daha net ses

BlackBerry özellikle kurumsal müşterilerin farklı ortamlarda yapabileceği telefon görüşmeleri veya video görüşmeler için pürüzsüz ve gürültü giderici bir ses sistemi üzerine odaklanmış durumda. Bunu telefonun genel dizaynında da görmek mümkün. Arkada bulunan stereo hoparlörler daha net ses verirken, daha önce Z10’de yer alan 2 adet mikrofon sayısı bu sefer 4’e çıkarılmış. Bu sayede her ortamda ve her tutuş biçiminde kaliteli bir sesi karşı tarafa iletmek mümkün hale gelmiş. Özellikle BlackBerry telefonlar arasında gerçekleştirilebilen ekran paylaşımı uygulamasında her iki telefonun aynı ses kalitesine sahip olması ile birlikte uzaktan birlikte çalışma ve destek operasyonları üst düzeyde gerçekleştirilebiliyor.

BlackBerry Z30 hem kurumsal pazarda hem de tüketici tarafında ihtiyaçları karşılayabilecek yetenekte bir akıllı telefon. İçerisinde bulunan hazır Office uygulaması, ekran paylaşımı ve iki farklı kullanım biçimini yönetebilmenizi sağlayan BlackBerry Balance ile veri güvenliği ve yönetimini kolaylaştırıyor. Yeni 10.2 işletim sistemi hem telefona hız kazandırıyor hem de kullanıcının doğal bir biçimde telefon içerisinde gezinmesini sağlıyor.

BlackBerry Z30 Görselleri

 

[nggallery id=23]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu